Przejdź do treści

Unikatowy kalendarz Sanofi-Aventis na 2011 rok wspiera Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?

Każdy z nas był i do dziś bywa dzieckiem. To, co nas łączy z dzieciństwem to właśnie sny. Zasypiamy i wracamy. Są dzieci, które potrzebują naszej pomocy, by wrócić…

Obudźmy się do działania to hasło przewodnie kalendarza firmy Sanofi-Aventis na 2011r., stworzonego we współpracy z wybitnymi polskimi artystami, którzy dzięki zaangażowaniu oraz inicjatywie Andrzeja Pągowskiego stworzyli z niezwykłą wrażliwością 12 dzieł nawiązujących do tematyki snu. W projekt zaangażowali się m.in. Mariusz Stawarski, Józef Wilkoń, Agata Nowicka Endo czy Tomasz Sętowski.

Dzięki obrazom mamy szansę uwrażliwić wszystkich na sytuację, w jakiej znajdują się dzieci w śpiączce. Ta forma przekazu  jest najlepszym sposobem dotarcia do naszej wrażliwości. Obudźmy się do działania to przesłanie niosące nadzieję pacjentom i ich rodzinom na powrót do aktywnego życia, to także mobilizacja dla innych do niesienia pomocy – mówi Andrzej Pągowski, artysta grafik, twórca jednegoz dzieł.

Niepisaną tradycją naszej firmy jest, że co roku przygotowujemy kalendarz, który wpisuje się w realizowaną przez nas politykę firmy odpowiedzialnej społecznie. Ponieważ nie jesteśmy obojętni na potrzeby dzieci, w tym roku podjęliśmy współpracę z Fundacją Ewy Błaszczyk Akogo i to właśnie tej Fundacji dedykujemy kalendarz na 2011 rok, powiedziała Monika Chmielewska-Żehaluk, Dyrektor ds. Komunikacji firmy Sanofi-Aventis.

Dzięki zaangażowaniu twórców, oryginały unikalnych prac, zainspirowane tematem snu zostały przekazane firmie Sanofi-Aventis. Prace zostaną oprawione i zlicytowane podczas wiosennej aukcji, z której dochód zostanie przekazany na budowę pierwszej w Polsce kliniki-wzorca „Budzik” przy Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

źródło/autor: Sanofi‑Aventis