Południowokoreańskie linie lotnicze Asiana Airlines zamawiają sześć samolotów Airbus A380

Południowokoreańskie linie lotnicze Asiana Airlines podpisały zamówienie na 6 maszyn A380 i tym samym zostały nowym klientem Airbusa na ten model samolotu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem dostaw pierwsze maszyny zostaną dostarczone w 2014 r, a przewoźnik planuje eksploatować maszyny na kluczowych trasach do Europy i Stanów Zjednoczonych. Przewoźnik w niedługim czasie dokona wyboru silników dla zamówionych maszyn.

Od wejścia do eksploatacji w 2007 r. eko-wydajny A380 okazał się modelem przełomowym w lotnictwie pasażerskim pod względem osiągów, wydajności, walorów ekologicznych. Samolot zużywa mniej niż 3 litry paliwa na pasażera na 100 km. Przestronna i wyjątkowo cicha kabina samolotu oraz komfort podróży sprawiły, że model ten cieszy się ogromną popularnością wśród pasażerów. To z kolei przekłada się na wyższe niż przeciętne obłożenie na rejsach obsługiwanych przez ten model oraz na większą dochodowość maszyn. Dzięki temu linie lotnicze eksploatujące A380 mogą skutecznie konkurować na rynku lotniczym

Samolot może zabrać na pokład 525 pasażerów w standardowym trzyklasowym układzie. Przy zasięgu 15 tys. km maszyna zapewnia bezpośrednie połączenie z Seulu do Europy i Stanów Zjednoczonych. Wraz z ogłoszonym właśnie zamówieniem całkowity portfel zamówień na ten model samolotu wynosi obecnie 240 maszyn od 18 klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu