Pokonać chorobę cywilizacyjną

To jedna z najpoważniejszych chorób naszych czasów. Niesie za sobą cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zawał serca i udar mózgu, oraz choroby nerek, nie wspominając o mało estetycznym wyglądzie. Jak z nią skutecznie walczyć?

Do otyłości, bo o niej mowa, w większości przypadków dochodzi z powodu tak zwanego przekarmienia. Organizm dostaje dużo większą wartość energetyczną niż potrzebuje. Jednak czasami skrupulatne liczenie kalorii nie wystarcza. Częstym przypadkiem jest otyłość odziedziczona, uwarunkowana genetycznie, biologicznie czy farmakologicznie (spowodowana przez stosowanie niektórych leków). Nie bez znaczenia jest aspekt psychologiczny i stopień rozwinięcia mechanizmów kontrolnych. W przypadku nadmiaru kalorii wśród przyczyn można wymienić nieregularne spożywanie posiłków, złe nawyki żywieniowe, nieprawidłowo skonstruowaną dietę.

Metody walki z otyłością- poziom hard

Proteinowa kuracja odchudzająca. Jej autor, francuski lekarz Pierre Dukan nie przewiduje dla otyłych taryfy ulgowej. Podzielona na cztery fazy dieta zakłada potężne ograniczenie węglowodanów. W jej początkowej fazie można jeść wyłącznie produkty z ośmiu grup: chude mięso, ryby, podroby, owoce morza, jaja, drób bez skórki, odtłuszczony nabiał, woda mineralna, kawa i herbata. Po kilku dniach można włączyć warzywa, ale tylko niektóre. I oto całe menu na nadchodzące pół roku. Jeżeli tylko masz odrobinę (a najlepiej całkiem sporą odrobinę) silnej woli – możesz w tym czasie stracić nawet do 20 kilogramów.

Metody walki z otyłością – poziom easy

Gimnastyka pasywna. Za pomocą urządzeń, takich jak Koral firmy Platiumed, walka z nadwagą może towarzyszyć innym czynnościom. Na przykład oglądaniu telewizji, czy pracy przy komputerze. Zastosowanie elektrostymulacji pozwala na przykład zmniejszyć obwód uda o 5 centymetrów. Ważne jednak, aby ćwiczyć regularnie i nie zapomnieć o zracjonalizowaniu nawyków żywieniowych. Choćby w najprostszy sposób- spożywanie regularnych posiłków, ograniczenie do minimum fast foodów czy zastąpienie kolorowych, słodkich napojów wodą mineralną. W ten sposób zrzucenie kilku „nadprogramowych” kilogramów nie powinno być problemem dla nikogo.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu