Nowy zarządzający instrumentami dłużnymi w Trigon Domu Maklerskim

Radosław Cholewiński jest nowym zarządzającym portfelem w Trigon Domu Maklerskim. Będzie zajmował się przede wszystkim instrumentami dłużnymi.

– Przyjście Radosława Cholewińskiego do naszego zespołu oznacza zamknięcie etapu przemodelowania zespołu odpowiedzialnego za zarządzanie aktywami powierzonymi Trigon Domowi Maklerskiemu – tłumaczy Piotr Sieradzan, wiceprezes Trigon Domu Maklerskiego odpowiedzialny za pion zarządzania aktywami oraz Wealth Management. – Obecnie w nowym składzie pracujemy nad liftingiem naszych produktów oraz stworzeniem konkurencyjnej oferty produktowej dla kupionego przez nas jesienią 2010 roku Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – dodaje.

Przed dołączeniem do zespołu Trigon Radosław Cholewiński pracował w Getin Noble Banku, gdzie pełnił funkcję głównego ekonomisty oraz członka Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami. Wcześniej był analitykiem makroekonomicznym w dealing roomie BRE Banku, a także w Departamencie Skarbu Banku Gospodarstwa Krajowego. Na swoim koncie ma również liczne staże w instytucjach sektora finansowego. W 2008 r. był członkiem zwycięskiego zespołu w rankingu prognoz makroekonomicznych Parkietu. W konkursie prognoz makroekonomicznych organizowanym wspólnie przez NBP, Rzeczpospolitą i Parkiet po II kwartale 2010 r. zajmował pierwsze miejsce.

Radosław Cholewiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył kierunek Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Studiował również na Vienna University of Economics and Business Administration. W 2010 r. otworzył przewód doktorski w Kolegium Analiz Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Jest autorem prac naukowych oraz artykułów publicystycznych dotyczących ekonomii i rynków finansowych.

źródło/autor: Trigon Dom Maklerski

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu