Nowe abecadło komputerów all-in-one Lenovo IdeaCentre

Firma Lenovo (HKSE: 0992) (ADR: LNVGY) zaprezentowała dzisiaj na pokazie International Consumer Electronics Show (CES) 2011 cztery nowe komputery all-in-one (AIO), które wyznaczają nowe standardy komputerów stacjonarnych pod względem konstrukcji, wydajności, stylu i funkcji rozrywkowych. IdeaCentre A320, B520, B320 i Lenovo C205 zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem określonych potrzeb i preferencji użytkowników indywidualnych.

„Obroty firmy Lenovo związane z komputerami AIO IdeaCentre rosną na poziomie 150% rok do roku. To znaczne osiągnięcie dla Lenovo oraz dowód na to, że konsumenci cenią sobie wygląd oraz możliwości komputerów z naszej oferty” — powiedział Dion Weisler, wiceprezes ds. operacyjnych firmy Lenovo. „Najnowsze komputery stacjonarne AIO firmy Lenovo zaspokajają potrzeby wszystkich użytkowników indywidualnych oraz rodzin poszukujących wysokiej wydajności oraz najnowocześniejszych funkcji, takich jak ekran dotykowy, grafika 3D i monitor HD, a także eleganckiego wyglądu”.

IdeaCentre A320 — najbardziej płaska konstrukcja AIO w branży

Komputer AIO IdeaCentre A320 to nowa koncepcja komputera domowego o charakterystycznej, superpłaskiej konstrukcji oraz wyróżniających się funkcjach. A320 to najbardziej płaski komputer AIO w branży, mierzący w najwęższym punkcie zaledwie 18,5 mm. Na panoramicznym ekranie o przekątnej 21,5″ z najnowszą, wysokokontrastową technologią panelu LED można oglądać zachwycające wideo o jakości HD. Komputer ten jest wyposażony w najnowszy procesor 2 generacji Intel® Core™ i5 z technologią Intel® Turbo Boost Technology 2.0, a także pełny zakres złączy, w tym wyjście i wejście HDMI oraz wbudowany czytnik kart pamięci.

IdeaCentre B520 — maksimum rozrywki na pierwszym na świecie komputerze AIO z ekranem wielodotykowym bez obramowania

IdeaCentre B520 to najbardziej wydajny komputer stacjonarny AIO firmy Lenovo i stanowi idealną propozycję dla konsumentów poszukujących komputera o wysokiej wydajności do gier i rodzinnej rozrywki. IdeaCentre B520 to maksimum rozrywki i minimum kłopotu — łączy w sobie wysokowydajną grafikę oraz najnowszy procesor drugiej generacji Intel® Core™ w kompaktowej konstrukcji AIO. B520 to pierwszy w branży komputer AIO z ekranem wielodotykowym bez obramowania. W celu zapewnienia dokładniejszej i wygodniejszej obsługi wielodotykowej zastosowano w nim technologię Project Capacitive Touch (PCT). Lenovo B520 zawiera 23-calowy wyświetlacz Full HD z opcjonalnym rozwiązaniem 3D Vision firmy Nvidia, funkcję udoskonalania dźwięku SRS® Premium Sound, a także opcjonalną mysz 3-w-1, umożliwiającą sterowanie grami ruchowymi oraz działającą jako mysz powietrzna. B520 zapewnia naprawdę wciągającą zabawę zarówno zapalonym graczom, jak i miłośnikom rozrywki rodzinnej.

IdeaCentre B320 — komputer, a jednocześnie też telewizor

IdeaCentre B320 z ekranem wielodotykowym o przekątnej 21,5″ zawiera funkcję Hardware TV (HWTV) 1 — co oznacza, że jest zarówno komputerem, jak i prawdziwym telewizorem. Dzięki funkcji HWTV nie trzeba uruchamiać komputera, aby obejrzeć telewizję. Tryby komputera i telewizora można łatwo przełączać jednym naciśnięciem przycisku, a funkcja picture-in-picture umożliwia korzystanie z nich obu jednocześnie. Wyświetlacz Full HD umożliwia sterowanie wielodotykowe, a sercem komputera jest najnowszy procesor drugiej generacji Intel® Core™ i5.

Lenovo C205 — kompaktowa konstrukcja all-in-one po przystępnej cenie

Lenovo C205 to przystępny cenowo komputer o ultrapłaskiej konstrukcji, która pozwala zaoszczędzić miejsce. Model ten wyposażono w panoramiczny ekran HD 16:9 o przekątnej 18,5 cala oraz w opcjonalny panel do sterowania pojedynczymi dotknięciami. Jest to doskonała propozycja dla konsumentów z segmentu mainstream, poszukujących przystępnego cenowo komputera do rozrywki i informacji, który będzie pasować w kuchni i innych pomieszczeniach o ograniczonej ilości miejsca. Dzięki grafice o wysokiej rozdzielczości 720p, wysokiej jakości kamerze internetowej, mikrofonowi i wbudowanym głośnikom można prosto i wygodnie udostępniać zdjęcia i wideo oraz rozmawiać przez Internet. Ten komputer AIO jest dostępny z procesorami do poziomu AMD Dual Core E-350 i grafiką AMD Radeon™ HD 6310 na poziomie osobnej karty graficznej. Dwubarwna kolorystyka obudowy sprawia, że komputer ten idealnie pasuje do dowolnego pomieszczenia w domu. Komputer C205 zawiera także procesor graficzny do poziomu ATI Radeon™ serii HD6000 z pamięcią 1 GB do obsługi wideo o wysokiej rozdzielczości, a także wbudowany odtwarzacz/nagrywarkę DVD.

Ceny i dostępność

Komputer IdeaCentre A320 będzie dostępny w cenach od 699 USD. IdeaCentre B520 i IdeaCentre B320 będą dostępne od czerwca 2011 r. w cenach od 899 i 699 USD. Ceny komputera Lenovo C205 będą zaczynać się od 449 USD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu