Giełdowa spółka Hyperion S.A. wdraża ultraszybki, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Już od tego roku klienci mogą korzystać z prędkości 100 Mb/s

Kontrolowana przez giełdowy fundusz MNI S.A. katowicka spółka Hyperion S.A., ogólnopolski operator świadczący usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu między innymi w technologii ethernet przygotował specjalną propozycję dla swoich klientów, którzy na co dzień aktywnie korzystają z sieci. Od początku stycznia 2011 r. firma wprowadziła nową ofertę 100% prędkości już od 0% opłat. Wszyscy abonenci Grupy Hyperion, którzy obecnie korzystają z oferty powyżej 10 Mb/s, będą mogli skorzystać z dziesięciokrotnie większej przepływności – do 100 Mb/s!

Wprowadzona promocja ma na celu zaprezentowanie nowych możliwości technicznych klientom Grupy Hyperion Noworoczny prezent zapewni dotarcie z tak wysoką przepływnością oraz zwiększonymi parametrami usług internetowych, do najbardziej wymagających z nich. W ofercie HyperSetka – 100 procent szybkości klient otrzyma łącze o przepustowości 100 Mb/s (download) i 100 Mb/s (upload). – Dzięki zastosowaniu technologii ethernet, jaką wykorzystuje Grupa Hyperion  możliwe jest  uzyskiwanie tak dużych symetrycznych prędkości w dostępie do Internetu, zdecydowanie większych niż mogą zaoferować tradycyjni operatorzy telewizji kablowej, czy operatorzy telefonii stacjonarnej. Ponadto dzięki w/w technologii Klienci Grupy Hyperion nie muszą korzystać z modemów xDSL (jak to ma miejsce w przypadku operatorów telefonii stacjonarnej) czy też modemów kablowych (jak to ma miejsce w przypadku operatorów telewizji kablowych) co zwiększa niezawodność świadczenia usługi i nie naraża Klientów na ponoszenie dodatkowych opłat za energię, którą zużywają modemy zainstalowane w lokalach Abonentów. Dlatego wykorzystując między innymi te przewagi, będziemy systematycznie rozwijać naszą ofertę. Mocno inwestujemy w rozbudowę własnej infrastruktury, tak by móc zaoferować takie usługi nowym grupom klientów – mówi Robert Świątek, członek zarządu Hyperion S.A., odpowiedzialny za sprawy techniczne. – Nasze zwiększenie przepustowości sieci jest odpowiedzią na zmiany na rynku dostawców usług internetowych, jak i wszystkich tradycyjnych mediów.

Nowa propozycja HyperSetka – 100 procent szybkości umożliwia korzystanie w pełni z oferty multimedialnej, powinna zainteresować użytkowników wykorzystujących Internet do pobierania i wysyłania dużych plików, oglądania filmów w technologii HD czy 3D, monitoringu on-line i słuchania radia on-line.

Na początek z HyperSetki – 100 procent szybkości będą  mogli skorzystać Klienci  w 24 miastach na terenie  całej Polsce, między innymi w: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Płocku, Rzeszowie, Słupsku, Toruniu, Wrocławiu. Dotyczy to około 60 tys. gospodarstw domowych, które podłączone są do szkieletu sieci światłowodowej.

Abonament za usługę HyperSetka – 100 procent szybkości jest taki sam, jak w przypadku usługi HyperNet 20 Mb/s i wynosi 106,99 zł brutto miesięcznie. Klienci, którzy skorzystają z nowej oferty mają możliwość wyboru zawarcie umowy na 24 i 36 miesięcy.

Pozostali klienci Grupy Hyperion  mogą obecnie wybierać spośród trzech pakietów o prędkościach do 10 Mb/s. Jest to uwarunkowane możliwościami technicznymi, gdyż żeby oferować klientom dostęp do Internetu o prędkości 100 Mb/s, niezbędna jest sieć zapewniająca przesył danych rzędu Gb-ów/s na każdy budynek.

Dodatkowo Grupa Hyperion  zapewniła szereg nowych promocji swoim abonentom i nowym klientom w postaci pakietów. Klienci indywidualni mogą kupić pakiety oferujące wyższe prędkości i niższe ceny dla usług internetowych, w tym Internet mobilny, nowe pakiety telefoniczne (GSM i Telefonia Stacjonarna), oraz telewizję cyfrową HD.

Hitem cenowym w ofercie jest pakiet pięciu usług: HyperNet 10 Mb/s, TeliN (usługa telefonii stacjonarnej), HyperFonia (usługa telefonii komórkowej GSM), Internet Mobilny oraz karta paliwowa PKN Orlen za 101,99 zł miesięcznie.

Notowany na warszawskiej giełdzie funduszu MNI S.A. kontroluje bezpośrednio i pośrednio sześć firm telekomunikacyjnych: Hyperion S.A., MNI Telecom S.A. (ma 32,98 % akcji Hyperion S.A.), Długie Rozmowy S.A., Mobile Entertainment Company Sp. z o.o., MNI Mobile S.A. oraz Stream Communications Sp. z o.o. Docelowo działalność telekomunikacyjna ma być skupiona w Hyperion S.A. Dzięki wsparciu funduszu MNI S.A. katowicka firma przejęła pod koniec grudnia Stream Communications, siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce.

Obecnie rozpoczął się proces połączenia Hyperion S.A. i MNI Telecom S.A., który umożliwi stworzenie silnego podmiotu, oferującego szeroko pojęte usługi telekomunikacyjne, który posiada bazę 270 tys. klientów końcowych. Otrzymają oni pakiet komplementarnych usług telekomunikacyjnych, obejmujący: telefonię stacjonarną i komórkową (MVNO), szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję interaktywną, detaliczne i hurtowe usługi dzierżawy łączy oraz tranzytu i terminacji głosu. W perspektywie średniookresowej – do końca 2013 r. – Hyperion S.A. ma zwiększyć bazę kliencką do 380 tys., zarówno poprzez rozwój organiczny (dzięki rozszerzeniu zasięgu terytorialnego), jak kolejne akwizycje ( między innymi lokalnych sieci ethernetowych).

źródło/autor: MNI

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu