Przejdź do treści

Czy potrzeba nam kolejnego portalu aukcyjnego? Aukcjusz nie pyta, tylko atakuje…

Rynek aukcyjny w Polsce jest zmonopolizowany i wydawało się, iż kolejny portal aukcyjny nie jest potrzebny. Tymczasem tempo rozwoju Aukcjusza, serwisu społecznościowo-aukcyjnego, powstałego w zeszłym roku, mówi samo za siebie.

– Po 5 miesiącach działalności możemy się pochwalić szybkim przyrostem użytkowników i fanów oraz bardzo dużą ilością aukcji. W tej chwili mamy ponad pół miliona aukcji, współczynnik sprzedaży w serwisie codziennie rośnie. Analiza raportów i statystyk rynku aukcyjnego w Polsce pokazuje, iż żaden inny serwis nie rozwijał się tak szybko– mówi jeden z twórców Aukcjusza, Konrad Sobiczewski.

Już w tej chwili serwis znajduje się na 3 miejscu w rankingu serwisów aukcyjnych w Polsce, wyprzedzając portale , które istnieją na rynku już kilka lat. Ta sytuacja przypomina nieco moment przełamania monopolu na rynku telefonii komórkowej – też wydawało się, iż kolejni operatorzy nie znajdą już użytkowników i nie mają czym konkurować.

Startowaliśmy z pełną świadomością trudności, które możemy napotkać. Codziennie udoskonalamy serwis, bardzo uważnie słuchamy naszych użytkowników i ich potrzeb. Już wiemy, że aukcjuszowcy są nieco młodsi niż przeciętni użytkownicy aukcji, bardziej otwarci i nowocześni, cenią sobie indywidualne, niekorporacyjne podejście – dodaje Konrad Sobiczewski.

Kupujący szczególnie doceniają opcje „aukcji video”. Dzięki nim mogą łatwiej i szybciej zapoznać się z wybranym przedmiotem, co jest szczególnie przydatne przy kupowaniu przedmiotów o wielu różnorodnych funkcjach i cechach, jak choćby odkurzacz czy wózek dziecięcy. Na podstawie filmiku kupujący może dokładnie poznać mechanizm czy głośność działania danego przedmiotu. Sprzedawca zaś nie traci czasu na tasiemcowe opisy dziesiątek funkcji…

Dodatkową korzyścią dla użytkowników serwisu jest hojny Program Partnerski, dający w zasadzie nieograniczone możliwości pasywnego zarabiania, nawet osobom nie posiadającym firmy, własnych towarów czy choćby strony internetowej. Warunkiem korzystania z narzędzi do zarabiania jakie daje Aukcjusz, jest założenie bezpłatnego konta użytkownika. Z logiki programu wynika, że im szybciej dołączy się do społeczności, tym większe możliwości zarobku.

Wszystkich poszukujących rynkowej alternatywy i sprzedażą/ kupnem przedmiotów na aukcjach internetowych zapraszamy do odwiedzenia strony www.aukcjusz.pl i dołączenia do społeczności Aukcjusza.