Crescendo – międzynarodowy bestseller, kontynuacja kultowego już Szeptem Becki Fitzpatrick , będzie mieć polską prapremierę w wersji elektronicznej na Woblinku

Książka ukaże się na półkach księgarń w środę, 12 stycznia. Użytkownicy Woblinka, pierwszej polskiej aplikacji do czytania e-książek , będą mogli kupić wyczekiwany tytuł cztery dni wcześniej.

Woblink to pierwsza polska aplikacja do przeglądania i czytania e-booków. Zawiera katalog nowości, bestsellerów i kultowych polskich komiksów. Katalog jest nieustanie poszerzany o nowe tytuły.

Prapremiera Crescendo w formie elektronicznej, przed jego premierą w wersji papierowej, to wydarzenie historyczne dla formatu EPUB w Polsce.

Powieść opowiada o szesnastoletniej Norze uwikłanej w walkę Upadłych z Nieśmiertelnymi (Nefilimami), przede wszystkim jest to jednak opowieść o miłości nie z tego świata. Nora poznaje Patcha, mrocznego i tajemniczego upadłego anioła, który ratując jej życie staje się równocześnie jej aniołem stróżem. To, że bohaterowie przynależą do różnych światów komplikuje ich relacje, a miłość pozostaje niespełniona. Autorka zabiera się już za pisanie trzeciej (podobno ostatniej części) i można spodziewać, że Norę i Patcha połączy szczęśliwy happy end.

Książki Fitzpatrick cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów popularnego teraz trendu przenikania się światów ( również wszystkich zafascynowanych Zmierzchem Stephenie Meyer). Szeptem odniosło ogromny sukces w USA stając się międzynarodowym bestsellerem, w Polsce wyszło nakładem Wydawnictwa Otwartego, sprzedając się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu