Casio Exilim na Consumer Electronics Show 2011

Podczas styczniowych, międzynarodowych targów Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas, firma Casio zaprezentowała nowe modele aparatów cyfrowych. Wśród nowości znajduje się pięć kompaktów, które posiadają innowacyjne rozwiązania technologiczne i funkcje takie jak Multi Frame SR Zoom, HDR Art czy Exilim Engine HS.

1 CASIO, CASIO EXILIM, Casio Exilim EX-H30, Casio Exilim EX-TR100, Casio Exilim EX-ZR100, Casio Exilim EX-ZS10, Casio Exilim EX-ZS5, CESJednym z nowych modeli jest Casio Exilim EX-H30, który łączy w sobie cechy zarówno popularnego EX-H15 jak i debiutującego ostatnio na rynku polskim EX-H20G. Aparat EX-H30 stworzony jest z myślą o pasjonatach podróży. Nowość od Casio potrafi wykonać nawet 1000 zdjęć na jednym ładowaniu baterii. Wartość ta może wzrosnąć w przypadku wykorzystania funkcji Energy Saving Mode. Ponadto najnowszy członek rodziny Hi-Zoom został wyposażony w system Hybrid-GPS, który może śledzić pozycję użytkownika wewnątrz budynków, a nawet pod ziemią. W EX-H30 zastosowano matrycę CCD o rozdzielczości 16 megapikseli, 24 mm szerokokątny obiektyw, a także technologię Single Frame Zoom, dzięki której aparat oferuje blisko 19-krotny zoom, bez utraty jakości obrazu.

Casio Exilim EX-TR100 jest pierwszym kompaktem w ofercie japońskiego producenta, który został wyposażony w intuicyjny wyświetlacz LCD. Trzycalowy panel dotykowy dostosowuje się do aktualnego położenia aparatu (poziom-pion) poprawiając komfort fotografowania. Ponadto, nowy model posiada funkcję HDR Art, dzięki której zdjęcia tradycyjne, poprzez naciśniecie jednego guzika, są przetwarzane na fotografie artystyczne. Użytkownik może sam określić poziom tego procesu, wybierając jeden z trzech wariantów. Casio Exilim EX-TR100 posiada także opcje kręcenia filmów Full HD w rozdzielczości 1920×1080 oraz rejestracji obrazu w trybie hi-speed z prędkością dochodzącą do 240 klatek na sekundę.

Kolejną nowością jest hi-speedowy Casio Exilim EX-ZR100. Sercem nowego modelu jest Exilim Engine HS, dzięki któremu procesor jeszcze szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Podobnie jak w innych modelach opartych na Exilim Engine HS, tak i w EX-ZR100 zastosowano technologię High Dynamic Range (HDR), która odpowiada za składanie kilku fotografii w jedno idealne zdjęcie. Nowość wyposażono również w funkcję HDR Art, a także w technologię Multi Frame SR Zoom dzięki której 7-krotny zoom optyczny jest konwertowany do 14-krotnego zoomu cyfrowego zachowując jednak jakość optycznego. W Casio Exilim EX-ZR100 wykorzystano matrycę High-sensitivity CMOS o rozdzielczości 12.1 megapikseli, a także 24 mm szerokokątny obiektyw.

Na CES 2011 pojawią się także dwa stylowe modele Casio Exilim EX-ZS10 i EX-ZS5. Pierwszy z nich – EX-ZS10 to ultracienki kompakt o grubości nieco ponad 1,6 cm., który zmieści się w każdej kieszeni czy torebce. Nowość Casio mimo niewielkich rozmiarów, poza zdjęciami wysokiej jakości, nagrywa filmy w jakości HD w rozdzielczości 1280×720.

Z kolei drugi model, Casio Exilim EX-ZS5, to aparat do obsługi którego wystarczy jeden klawisz odpowiadający za wszystkie niezbędne funkcje. W modelu tym został przyspieszony proces zapisu obrazów, które są dostępne niemal natychmiast po wykonaniu zdjęcia. EX-ZS5, będzie można nabyć w czterech wariantach kolorystycznych: srebrnym, czarnym, różowym i pomarańczowym.

Oba kompakty wyposażono w matrycę o rozdzielczości 14.1 megapikesli, 5-krotny zoom optyczny i 26 mm obiektyw.

Consumer Electronics Show (CES) to największe na świecie targi technologiczne, przyciągające najważniejszych liderów branży z całego świata. Ponad 22 tysiące wystawców od szóstego do dziewiątego stycznia 2011 roku prezentuje swoje produkty oraz nowości technologiczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu