Buliba.pl – nauka i zabawa w internecie

Tagi:

Po roku od uruchomienia serwis Buliba.pl odwiedza miesięcznie już 100 tys. unikalnych użytkowników.

Buliba.pl to strona internetowa skierowana do dzieci w wieku od 2 do 8 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Na stronie przygotowano ponad 100 gier, piosenek i zabaw edukacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości małego dziecka.

„Serwis został zaprojektowany tak, aby stworzyć dzieciom przyjazne warunki do nauki i zabawy. W rysunkach i animacjach umieszczonych na stronie dominuje prosta kreska i kolorystyka, a dziecko nie jest zarzucane zbyt dużą ilością bodźców” – podkreśla Dariusz Gryzło, autor większości rysunków i gier na Buliba.pl.

Gry i zabawy na Buliba.pl podzielone są na kategorie tematyczne tak, aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka, począwszy od koordynacji wzrokowo – ruchowej, poprzez ćwiczenie spostrzegawczości, doskonalenie procesów pamięciowych, naukę czytania, pisania i liczenia, aż po rozwijanie wrażliwości muzycznej i plastycznej.

„Bardzo nas cieszy ciepłe przyjęcie przez dzieci i rodziców. W badaniach satysfakcji aż 95% rodziców zalicza Buliba.pl do ścisłej czołówki stron dla dzieci. Co więcej, aż 70% rodziców, którzy poznali naszą witrynę, deklaruje, że Buliba.pl jest najczęściej odwiedzaną przez ich dzieci stroną w internecie – dodaje Marta Żukowska, twórczyni scenariuszy gier i rysunków.

Głównym bohaterem serwisu jest sympatyczny miś Bu, który towarzyszy dzieciom w nauce i zabawie oraz śpiewa piosenki. Dzieci i rodzice znajdą tu dobrze znane kompozycje w nowych aranżacjach, jak również piosenki stworzone przez autorów strony. Zabawy misia Bu często nawiązują do sytuacji, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Maluchy mogą pomóc misiowi zrobić pranie, pobawić się z nim w sklep czy ważenie owoców, przy okazji rozwijając swoje umiejętności.

Źródło: Buliba.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu