Przejdź do treści

Wizz Air przewiózł o 23% więcej pasażerów w 2010 r.

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Środkowo-Wschodniej Europie ogłosił dziś, że w 2010 r. przewiózł 9,6 miliona pasażerów, o 23% więcej niż w 2009 r. Średni wskaźnik obłożenia lotów w ciągu roku wyniósł 84%, czyli pozostał na tym samym poziomie co w roku poprzednim.

Wizz Air obecnie obsługuje loty flotą składającą się z 34 samolotów Airbus A320, które operują z 12 baz w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Czechach i na Ukrainie. Przewoźnik ogłosił uruchomienie kolejnych baz w Belgradzie i Wilnie w kwietniu 2011 r.

„Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w 2010 r. potwierdziły skuteczność naszego ultra nisko-kosztowego modelu biznesowego.” – powiedział Jozef Varadi, Prezes Wizz Air – „W mijającym roku umocniliśmy naszą wiodącą pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej osiągając znaczący rozwój  nawet w tak wymagających warunkach. W 2011 r. zamierzamy rozwijać sieć nisko-kosztowych połączeń na tych rynkach, na których jesteśmy już obecni, jak również na zupełnie dla nas nowych, takich jak Litwa czy Serbia. Chcemy stworzyć naszej ciągle rosnącej rzeszy klientów możliwości podróżowania za naprawdę niewielkie pieniądze.”

Wizz Air przewiózł w 2010 r. 4,1 miliona pasażerów na trasach z i do Polski, o 14% więcej niż w 2009 r. Przewoźnik obecnie obsługuje całoroczne loty z Polski na 68 trasach. Ponadto w siatce połączeń Wizz Air znajduje się 5 sezonowych tras.

W 2011 r. przewoźnik otworzy loty z Gdańska do Stavanger i Arhus oraz z Poznania do Barcelony. Linia zatrudnia bezpośrednio 478 osób w Polsce. Pośrednio dzięki Wizz Air zatrudnienie posiada około 4 100 osób które pracują w infrastrukturze i obsłudze przemysłu.  

źródło/autor: Wizz Air