Trójwymiarowy Blu-Ray nagrodzony na CES 2011

Samsung Electronics zaprezentował nowe odtwarzacze Blu-Ray 3D, wyposażone w innowacyjne funkcje. Dzięki nim możliwe stało się odtwarzanie internetowych treści i uruchamianie aplikacji na dowolnym telewizorze, także poprzez zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11n. Do odtwarzaczy wprowadzono także funkcję Ultra Fast Play, która znacznie przyspiesza rozpoczęcie odtwarzania filmu z włożonej płyty, skracając ten czas do tylko trzech sekund, bijąc tym samym kolejny rekord w branży. 

Nowe modele odtwarzaczy zostały zaprezentowane podczas międzynarodowych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas na stoisku firmy Samsung Electronics (nr 12006). Najbardziej zaawansowany model BD-D7500 został laureatem przyznawanej podczas targów nagrody CES 2011 Best of Innovations Design and Engineering Award, zaś modelom BD-D7000, BD-D6700 i BD-D6500 przyznano nagrodę CES 2011 Innovations Design and Engineering Award.

W całej linii produktów dostępna jest nowa funkcja One Foot Connection, która umożliwia bezprzewodową synchronizację treści multimedialnych z urządzeniami zgodnymi z tym standardem, umieszczonymi w pobliżu odtwarzacza w zasięgu domowej sieci Wi-Fi. Wszystkie nowe odtwarzacze uzyskały certyfikat DLNA (Digital Living Network Alliance), który gwarantuje poprawną komunikację różnych urządzeń elektroniki użytkowej w ramach domowej sieci.

Trzy z nowych modeli wyposażono w wydajny procesor Samsung System-on-Chip (SoC), który umożliwia konwersję filmów i zdjęć do standardu 3D w czasie rzeczywistym. Gwarantuje on wyśmienitą jakość trójwymiarowego obrazu w pełnej, wysokiej rozdzielczości.

Na rynek trafi siedem nowych produktów o różnym zakresie funkcjonalności, spełniających potrzeby wszystkich rodzajów klientów. Wśród najważniejszych zaprezentowanych produktów znalazły się:

  • BD-D6500 – podstawowy model w ofercie odtwarzaczy Blu-ray 3D Samsunga. Za bardzo korzystną cenę oferuje takie funkcje jak konwersja obrazu do pełnej wysokiej rozdzielczości 1080p, szybkie rozpoczęcie odtwarzania (Ultra Fast Play), bezprzewodową synchronizację (One Foot Connection) i bezprzewodową łączność Wi-Fi z siecią komputerową.
  • BD-D6700 – obok wszystkich funkcjonalności modeli D6500, umożliwia konwersję filmów do trójwymiarowej postaci i wysokiej rozdzielczości. Model ten wyposażono w dwa porty HDMI – jeden przeznaczony do transmisji filmów 3D (HDMI 1.4) i drugi – tradycyjny (HDMI 1.3), obsługujący m.in. wielokanałowe połączenia audio 7.1. Dodatkowo, użytkownicy telefonów iPhone i Android mogą pobrać specjalną aplikację, która przekształci ich telefon w zdalnego pilota do odtwarzacza BD-D6700.
  • BD-D7000 – mały, kompaktowy odtwarzacz 3D Blu-ray ze stylową, srebrną obudową. Oferuje wszystkie funkcje modelu BD-D6700, ale ma tylko jeden port HDMI.
  • BD-D7500 – oferuje wszystkie funkcje pozostałych modeli, ale zdecydowanie wyróżnia się designem. Jest to najbardziej smukły na świecie odtwarzacz płyt Blu-ray – ma niecałe 23 mm grubości (można go też zamontować pionowo na ścianie).

 

Wszystkie nowe odtwarzacze Blu-ray są przykładem promowanej przez Samsung Electronics filozofii designu, zgodnie z którym główne elementy są umieszczane symetrycznie, na środku panelu urządzenia, zaś w odtwarzaczach nie stosuje się tacki podawczej na płyty – są one po prostu wsuwane w szczelinę odtwarzacza, przez co urządzenie jest cichsze i mniej awaryjne.

źródło/autor: Euro RSCG Sensors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu