Pneumatyczne zagłówki i podłokietnik w narożniku

W produkcji narożnika Obsession zastosowano pneumatykę, która do tej pory nie była stosowana w produkowaniu mebli wypoczynkowych. Mechanizm wpływa na lepsze dostosowanie się mebla do ciężaru ciała.

Caya Design jako pierwsza firma w kraju wyprodukowała narożniki z regulowanymi w płaszczyźnie pneumatycznymi zagłówkami – dotąd powstały 3 modele: Infiniti Standard, Infiniti Modulo i Obsession. Podobny mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Obsession posiada podłokietnik podnoszony za pomocą siłowników gazowych, dzięki czemu ruchome i dostosowane podparcie ma nie tylko odcinek szyjny kregosłupa i głowa, ale i reszta ciała. Zagłówki i podłokietnik dostosowują się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby. Tak skonstruowany mebel spełnia po części funkcję ortopedyczną, bo obniża ryzyko napięcia mięśni szyi i odciąża barki i kręgosłup.

Pokrywa go naturalna, matowa skóra z charakterystycznymi przeszyciami grubą dratwą na siedziskach i bokach. W standardzie wyposażony jest w gazetnik. Ten model narożnika jest dostępny od końca 2010 roku w salonach, gdzie można kupić sofy Caya Design. Zaprojektował go Paweł Domachowski.

źródło/autor: Caya Design

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu