PAMSO zdobywcą prestiżowych nagród w 2010 r.

Pabianickie Zakłady Mięsne PAMSO S.A.  otrzymały w 2010 r. wiele prestiżowych nagród, w tym tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play” 2010, a także statuetką „Fair Play” dla firm wyróżniających się w konkursie.

Miło nam poinformować, iż ZM PAMSO kolejny raz zostały uhonorowane tytułem „Przedsiębiorstwa Fair Play”. PAMSO dzięki wysokim standardom etycznym w zakresie prowadzonych działań biznesowych, zdobyło tytuł już 7 rok z rzędu. Stąd też kapituła konkursu, zgodnie z jego zasadami, przyznała spółce w tym roku Srebrny Laur „Fair Play”. Jest to wyraźny znak dla wszystkich współpracowników i kontrahentów, iż PAMSO jest przedsiębiorstwem godnym najwyższego zaufania.

Tegoroczna edycja konkursu „Fair Play” jest dla firmy wyjątkowa z jeszcze jednego powodu: PAMSO zostało nagrodzone specjalną „Statuetką Fair Play”. Tę nagrodę otrzymuje 15 firm, których działania w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, szczególnie wyróżniają je spośród 624 laureatów tegorocznej edycji programu. „Jesteśmy szczególnie dumni z tego faktu, tym bardziej, że ZM PAMSO były jedyną firmą z branży przetwórstwa mięsnego, która otrzymała to wyróżnienie. Jest to ukoronowanie wieloletnich działań firmy na rzecz społeczności lokalnej.” – mówi Joachim Nowak, prezes zarządu ZM PAMSO S.A.   

Idea „Fair Play” funkcjonuje w polskim biznesie od 1997 roku. Program powstał jako reakcja na konkurs ogłoszony przez Polską Fundację Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (obecnie PARP) na projekt związany z promocją kultury przedsiębiorczości w Polsce. Pierwsza edycja konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” odbyła się w 1998 r., a od 1999 r. program przyjął formułę otwartą dla wszystkich przedsiębiorstw.

W 2010 roku doceniono nie tylko wysokie standardy biznesowe ZM PAMSO, ale również jakość ich produktów. Jedne z najbardziej znanych produktów ZM PAMSO: Kiełbasa Krakowska Sucha i Kiełbasa Podwawelska, otrzymały prestiżowy znak „Poznaj Dobrą Żywność”. Jest to ogólnopolski znak wyróżniający rodzime produkty spożywcze, który ma za zadanie ułatwiać wybór konsumentom szukających najlepszej żywności.

Tytuł „Poznaj Dobrą Żywność” przyznawany jest, przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na trzy lata, aby zapewnić stały, wysoki poziom jakości wyróżnionego produktu. Produkty ZM PAMSO otrzymały certyfikat już w sierpniu, ale oficjalne wręczenie nagród, z udziałem ministra rolnictwa p. Marka Sawickiego, miało miejsce 16 grudnia 2010 w Warszawie.

źródło/autor: Toolbox Creative Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu