Przejdź do treści

Nawigacje Garmin dla każdego

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność poinformować, że podczas rozpoczynających się targów CES 2011 (Consumer Electronics Show 2011) zaprezentuje najbardziej zróżnicowane w dotychczasowej historii firmy linie produktów. Prezentowane urządzenia zostały zaprojektowane, aby podkreślić, że GPS może znaleźć zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia.

„Zawsze powtarzaliśmy, że korzystanie z urządzeń GPS może przynieść korzyści praktycznie każdemu” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin. „W pionierskich czasach, kiedy pierwsze urządzenia GPS pojawiały się na rynku, mieliśmy wizję stworzenia szerokiej gamy produktów. Miały one być pomocne w wytyczaniu pozycji oraz trasy do punktu docelowego i znaleźć zastosowanie na przykład w żegludze czy lotnictwie. Przez ponad 20 lat pracowaliśmy nad urzeczywistnieniem tych ambitnych planów i dzięki temu dzisiaj możemy pochwalić się unikalnymi i innowacyjnymi technologiami, pozwalającymi na szybką i dokładna lokalizację. Dostarczyliśmy produkty, które sprawiają, że z globalnego systemu pozycjonowania mogą korzystać praktycznie wszyscy użytkownicy – kierowcy, myśliwi, żeglarze, piloci czy sportowcy” – podsumowuje Jakub Szałamacha.

Podczas rozpoczynających się Targów CES Garmin zaprezentuje rozwiązania dedykowane niemal dla każdego sektora rynku:

  • Samochody osobowe i ciężarowe: seria nüvi 2400 dla aut osobowych oraz seria dēzl przeznaczona dla samochodów ciężarowych, wyposażone zostały w duży, 5-calowy ekran i zaawansowane rozwiązania nawigacyjne oraz funkcje dedykowane konkretnym użytkownikom.
  • Śledzenie: GTU 10 to nowatorski, niezawodny i prosty system do śledzenia praktycznie dowolnych obiektów. Małe rozmiary i niewielka waga urządzenia pozwalają na monitorowanie lokalizacji np. pojazdów, zwierząt czy osób.
  • Outdoor – Opencaching.com to doskonały, a przy tym nie wymagający opłat serwis geocachingowy, który oferuje unikalne rozwiązania i funkcje przydatne entuzjastom geocachingu na całym świecie.
  • Telefonia mobilna: szereg aplikacji przeznaczonych dla najpopularniejszych platform smartfonowych – Android i iOS. Programy te umożliwiają nawigację, odczytywanie informacji o pogodzie, śledzenie, diagnostykę samochodową oraz skorzystanie z wielu innych, dodatkowych funkcji.
  • Fitness/Sport: Approach S1 to pierwsze tak zaawansowane narzędzie GPS dla osób zajmujących się golfem zarówno zawodowo jak i amatorsko. Pozwala na korzystanie z bazy danych zawierającej informacje o 14 tys. pól golfowych. Pomaga w nawigacji i wyświetla szczegółowe dane odnośnie naszego położenia na danym polu.
  • Wędkarstwo/Rybołówstwo: seria wykrywaczy ryb echo wyposażona została w sonar o wysokiej mocy, który pozwala na śledzenie ławic ryb oraz odległości od dna danego akwenu.Lotnictwo: G5000 – zintegrowany z kokpitem system nawigacyjny, wyposażony w duży, dotykowy ekran, przeznaczony jest dla załóg samolotów turbośmigłowych. Pozwala na łatwą i bezpieczną nawigację.
  • Lotnictwo: G5000 – zintegrowany z kokpitem system nawigacyjny, wyposażony w duży, dotykowy ekran, przeznaczony jest dla załóg samolotów turbośmigłowych. Pozwala na łatwą i bezpieczną nawigację.
  • Systemy samochodowe OEM: seria uConnect Touch instalowana fabrycznie w samochodach marki Chrysler, Dodge i Jeep pozwala na korzystanie z nawigacji Garmin nüvi.

Od momentu powstania w 1989 roku, Garmin dostarczył użytkownikom 72 miliony urządzeń GPS, znacznie wyprzedzając pod tym względem inne, konkurencyjne firmy. Szeroki asortyment oraz innowacyjne i sprawdzone rozwiązania sprawiły, że Garmin jest od wielu lat niekwestionowanym liderem w każdym z najważniejszych sektorów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę, a na rozwiązaniach fitness i outdoor kończąc.

źródło/autor: MANEJO Public Relations