Zakończenie implementacji systemu TETY w Danone Polska i Żywiec Zdrój

Ponad 60 zaoszczędzonych godzin miesięcznie dzięki wdrożeniu systemu TETA Personel.NET.

W dwóch fabrykach, na warszawskiej Woli i w Bieruniu koło Tychów, produkowane są popularne serki i jogurty firmowane przez lidera branży mleczarskiej spółkę Danone. W głównych siedzibach firmy oraz platformach sprzedażowych w dużych miastach pracuje blisko 1 400 pracowników. Nie dziwi wiec fakt, że według zarządu firmy, obszarem, który mógł i powinien stać się bardziej wydajny był Dział Personalny.

„Danone to firma o wysokich standardach w zakresie zarządzania kadrami. Mamy bardzo dobrze usystematyzowane procedury związane z obsługą procesów dotyczących zarządzania zespołem, m.in. z przyjęciem nowych pracowników, a także z rozwiązaniem umowy o pracę, czy z obiegiem dokumentów. Chcieliśmy jednak zautomatyzować te procesy, aby ułatwić pracownikom załatwianie ich spraw, a także wspomóc kierowników, którzy pracują poza biurem centrali, w odległych lokalizacjach.” – mówi Marzena Popowska, Kierownik Działu Kadr i Płac w firmie Danone.

Ponieważ praca na systemie DOS-owym uniemożliwiała firmie sprawną obsługę swoich pracowników, Danone postanowił zainwestować w produkty firmowane przez TETĘ SA. Wdrożenie objęło: system kadrowo-płacowy TETA Personel.Net oraz 7 modułów tworzących oprogramowanie HRM: eKartoteka Pracownicza, eRaportowanie, eUrlopy, eRCP, eOcena Pracownicza, eSzkolenia i eAbsencje.

„Większość prac w systemie była wykonywana ręcznie, nie mieliśmy możliwości wykonywania zbyt wielu importów danych. Chcieliśmy to zmienić, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że można to zautomatyzować i zaoszczędzić sporo czasu pracy.” – podkreśla Marzena Popowska.

Do głównych korzyści wynikających z implementacji nowego systemu Danone zalicza znaczną oszczędność czasu pracy działu HR, skrócenie okresu przepływu dokumentów, kontrolę systemu w zakresie bezpieczeństwa danych, a także możliwość wymiany zunifikowanych informacji z innymi firmami Grupy Danone.

Istotnym faktem jest także to, że oprogramowanie firmy TETA zostało wdrożone nie tylko w firmie Danone, ale także w części Grupy Danone – przedsiębiorstwie Żywiec Zdrój.

Case study wdrożenia dostępne na stronie: http://www.teta.com.pl/referencje-opisy-wdrozen.php

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu