Nowe modele i możliwości rejestratorów QNAP VioStor – większa funkcjonalność profesjonalnych rozwiązań do monitoringu IP

Firma QNAP Security wprowadza na rynek nową linię rejestratorów VioStor w wersji PRO, wyposażoną w aktywne złącze VGA, do którego można bezpośrednio podłączyć monitor działający w rozdzielczości FullHD i prezentujący na żywo podgląd z sieciowych kamer IP.

Obsługa i zarządzanie urządzeniem odbywa się przy pomocy myszki oraz klawiatury podpiętych do portów USB. Bez użycia komputera, precyzowania dodatkowych ustawień oraz instalacji oprogramowania użytkownik uzyskuje dostęp do prezentowanego na żywo obrazu oraz archiwalnych nagrań. Dodatkowo, w wersji PRO dodano nowe funkcje – wśród nich m.in. automatyczny zapis fotografii z obrazu wideo − oraz udostępniono specjalny kanał zdalnej konfiguracji, która umożliwia użytkownikom z różnymi uprawnieniami łatwy dostęp do istotnych danych.

Jednocześnie, udostępniona została aktualizacja oprogramowania systemowego do wszystkich rejestratorów z rodziny VioStor, która umożliwia ich integrację z urządzeniami zgodnymi z normą ONVIF. Dzięki temu zwiększa się lista kamer IP oraz serwerów wideo, które mogą współpracować z rejestratorem VioStor. Liczba kompatybilnych kamer obejmuje teraz ponad 1000 modeli, w tym produkty najbardziej renomowanych marek. W nowej wersji firmware’u umożliwiono także korzystanie z karty dźwiękowej oraz joysticka, podłączanych do portu USB rejestratora VioStore.

Funkcja automatycznego zapisu fotografii z obrazu wideo pozwala zaplanować harmonogram wykonywania migawek, co ułatwia pracę osobom obserwującym przekazywany przez kamery obraz. Aby zapewnić ochronę rejestrowanych w ten sposób fotografii, administrator może zaprogramować zapisywanie migawek na serwerze lokalnym lub zdalnym.

Rejestratory QNAP VioStore udostępniają szeroką gamę innych funkcji – m.in. możliwość zarządzania 128-kanałowym systemem monitoringu z wielu urządzeń VioStore za pośrednictwem jednego rejestratora, i to bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Jedną z istotniejszych jest funkcja IVA, czyli inteligentna analiza archiwalnych nagrań. Dostępna jest ponadto integracja z kamerami IP przez JPEG CGI, możliwość dodawania znaku wodnego na nagraniach, zaawansowane zarządzanie zdarzeniami, powiadomienia e-mail oraz SMS oraz rozbudowa i migracja RAID.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu