Damco dla branży chemicznej

Damco nawiązało współpracę z Synthos S.A. – jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, ponadto pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. Współpraca obejmuje organizację transportu drogowego lub kolejowego, po fracht morski i dostawy do portów dalekowschodnich oraz indyjskich.

Jak podkreśla Konrad Kalecki (Sales Executive), wybór Damco przez tak istotnego Klienta uzależniony był od znaczenia naszej marki i przynależności do grupy A.P. Moeller Maersk.

Robimy to w ścisłej współpracy z armatorem – połączyliśmy siły – Maersk ma tani fracht i dobry serwis natomiast nie jest w stanie spiąć całości w łańcuchu logistycznym i realizacji usług spedycyjnych – tutaj jest nasza rola jako operatora logistycznego, który może zrealizować kompleskową obsługę w oparciu o dobry seriws firmy z tej samej grupy.

Synthos jest wymagającym Klientem, który w krótkim czasie realizuje projektowe wysyłki o wysokich wolumenach i wymaga w krótkim czasie podsawień dużych ilości kontenerów. Z pewnością będziemy rozwijać współpracę, ponieważ cała grupa Synthos to gigant, a Damco ze swoimi możliwościami jest w stanie zaproponować jeszcze większy pakiet usług – dodaje Konrad Kalecki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu