Rekordowe wyniki sprzedaży mieszkań Atal

Rok 2010 okazał się dla Atal rekordowym, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Spółce udało się sfinalizować 414 transakcji, na kwotę wynoszącą ponad 186 mln złotych. Tak wysoki poziom udało się osiągnąć dzięki szerokiemu spektrum inwestycji, które trafiły w potrzeby polskich rodzin, atrakcyjnym cenom, a także wysokiej jakości realizowanych projektów.

Do najlepiej sprzedających się inwestycji Atal zalicza się projekt Ville Murano, na którym w ciągu dwóch tygodni deweloperowi udało się sprzedać ponad 75% mieszkań. Zainteresowanie Klientów tym projektem wynika głównie z bardzo atrakcyjnej ceny za metr kwadratowy – niecałe 3 tysiące złotych, a także dużych działek, które posiadać będą mieszkańcy. W innych miastach sprzedaż również wyglądała bardzo dobrze. W Łodzi, w samym marcu, deweloper sprzedał 19 lokali. W sierpniu w Krakowie zostało sprzedanych 17 sprzedanych mieszkań. Dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt Atal z Katowic – zakończone w tym roku osiedle Ligota Park.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo niedawnego kryzysu finansowego, nasze inwestycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów.” – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal. „Dołożymy wszelkich starań, aby rok 2011 był jeszcze lepszy, nie tylko pod kątem sprzedaży. W tym celu wydatnie pomoże nam również przewidywana poprawa na rynku finansowym. Za bardzo dobry prognostyk odbieramy fakt, że przez parę pierwszych dni stycznia udało nam się podpisać ponad 40 umów wstępnych” – uzupełnia.

Na 2011 rok Atal przewidział kilka ważnych wydarzeń ruchów, które wpłyną na historię Spółki. Przede wszystkim planowany jest debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Deweloper przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia procesu IPO. Dodatkowo, Spółka wchodzi na rynek warszawski, na którym do tej pory nie była obecna. Rozpoczęcie realizacji pierwszej inwestycji Atal w stolicy Polski ma rozpocząć się już na początku 2011.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu