Nanoo – mikromagazyn o startupach

Nanoo to wydawany w cyklu miesięcznym mikromagazyn poświęcony startupom, dedykowany osobom, które chcą lub już prowadzą swój biznes w Internecie. W każdym numerze będzie można znaleźć interesujące wywiady z właścicielami startupów oraz poczytać krótkie artykuły ekspertów z różnych branż (marketing, ePR, prawo, usability, SEO etc.). Całość nie będzie dłuższa niż 15 – 16 stron, tak by na spokojnie można było zapoznać się z zawartością Nanoo na ekranach komputerów.

Twórcami i pomysłodawcami Nanoo są Piotr A. Wasiak i Michał Sztąberek, od pewnego już czasu związani z e-biznesem.

Ten pierwszy odpowiedzialny jest m.in. za internetowe projekty Muzeum Historii Polski, w którym na co dzień pracuje, a także – od niedawna w spółce KiWi Creative, której jest współwłaścicielem (KiWi Creative jest również wydawcą Nanoo). Piotr jest również pomysłodawcą i współtwórcą największej polskiej internetowej encyklopedii Star Wars – Biblioteki Ossus.

Drugi z pomysłodawców od dłuższego już czasu doradza startupom w zakresie ochrony danych osobowych oraz świadczenia usług w Internecie, najpierw w ramach jednej z firm doradczych działających w branży związanej z bezpieczeństwem, a obecnie w firmie iSecure, której jest współwłaścicielem (inwestorem w iSecure jest Xevin Lab – inkubator stworzony przez fundusz venture capitals Xevin Investments).

„Pomysł na Nanoo powstał spontanicznie i całkowicie przypadkiem” – wspomina Michał Sztąberek, pełniący funkcję redaktora naczelnego Nanoo. „Na początku rozważaliśmy po prostu stworzenie wspólnego bloga, gdzie pisalibyśmy o startupach, ale uznaliśmy, że formuła mikromagazynu będzie dużo ciekawsza i atrakcyjniejsza dla potencjalnych czytelników” – dodaje Piotr A. Wasiak.

Oprócz dwójki pomysłodawców, współpracę z Nanoo zadeklarowały m.in. Małgorzata Nieciecka, ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, na co dzień związana z firmą Xevin Consulting oraz Agnieszka Włodarczyk, dyrektor zarządzający agencji PR Grass Roots.

Pierwszy numer Nanoo ujrzał światło dzienne pod koniec grudnia. Znaleźć w nim można m.in. wywiad z Anną Kondratowicz, twórczynią i redaktor naczelną serwisu ibeauty.pl.

Magazyn można pobrać ze strony www.nanoo.pl

źródło/autor: Grass Roots

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu