Mroźnia Anity na początku 2011 roku

Budowa jednej z najnowocześniejszych mroźni w Polsce na finiszu. Inwestycji zostanie oddana do użytku już na początku 2011 roku. W magazynie przechowywane będą m.in. lody i mrożonki, przeznaczone na rynek Polski i europejski. Magazyn powstający w Działoszynie k. Łodzi ma powierzchnię 5 tys. m kw., inwestorem jest firma ANITA – lider w produkcji mrożonych wyrobów mącznych.

Informatyka i miejsca pracy

3 ogromne komory, w których panuje temperatura -25 st. Celsjusza, mogące pomieścić nawet 16 tys. palet i nadzorujący to wszystko nowoczesny system informatyczny – tak skrócie można opisać jedną z największych mroźni w Polsce, która powstaje właśnie w Działoszynie k. Łodzi. Inwestycja o powierzchni 5 tys. m. kw. i jest już trzecim tego typu obiektem ANITY w mieście. Realizacja projektu wchodzi właśnie w ostatni etap. Jak zapowiada inwestor, obiekt ma być gotowy na początku 2011 roku.

– W tej chwili trwają ostatnie prace w magazynie. Kolejnym etapem jest wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego WMS OPTIpromag, który pozwala na sprawniejsze zarządzanie magazynem między innymi kontrolując jakość produktów – mówi Grzegorz Mordalski, właściciel firmy ANITA.

Nowe miejsca pracy dla miasta

W działoszyńskim magazynie przechowywane będą m.in. lody, pierogi, kluski i uszka. Trafiać stamtąd będą m.in. do takich sieci handlowych jak Tesco, Carrefour czy Kaufland na terenie całego kraju, jaki i rynek europejski – Firma Anita do tej pory posiadała magazyny rozproszone na terenie całego kraju – dwa własne w Działoszynie i wynajmowane m.in. w Kaliszu i Opolu. Powstanie magazynu w Działoszynie ma usprawnić logistykę w firmie, przenosząc wszystkie jej magazyny do jednego miasta. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem firmy, a także nowymi rynkami, na które wchodzimy – wyjaśnia Mordalski.

Już dziś wiadomo, że w nowej mroźni pracę znajdzie 40 osób, które znajdą zatrudnienie m.in. przy obsłudze magazynu. – ANITA zatrudnia obecnie prawie 600 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Otwarcie nowej mroźni to jeden największych procesów w firmie w ostatnich latach – mówi Mordalski.

www.anita.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu