Europejskie Nagrody Wolontariatu Pracowniczego na finiszu

W piątek 7 stycznia o godz. 9.00 upływa termin składania wniosków do konkursu organizowanego w związku z Europejskim Rokiem Wolontariatu 2011 i realizowanego w 23 państwach Europy, w tym w Polsce.

Europejskie Nagrody Wolontariatu Pracowniczego to konkurs mający na celu wybranie i nagrodzenie najlepszych europejskich projektów wolontariackich, których celem jest zwiększenie szans zatrudnienia osób napotykających bariery na rynku pracy. Konkurs daje możliwość uczestnictwa firmom o różnych profilach i wielkości. Można zgłaszać projekty w dwóch głównych kategoriach dla dużych i małych przedsiębiorstw (do 250 osób). Dodatkowo nagrodzone zostaną debiuty czyli projekty będące w początkowej fazie realizacji oraz programy najbardziej innowacyjne.

7 stycznia 2011 to termin składania wniosków do polskiej części konkursu. Następnie polskie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Business Center Club, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Centrum Wolontariatu wyłoni zwycięzców w czterech kategoriach i prześle polskie nominacje do oceny Europejskiego Jury w Brukseli. Wyniki konkursu na poziomie europejskim ogłoszone będą w lutym 2011 w Londynie.

Projekt stworzony został w związku z Europejskim Rokiem Wolontariatu 2011 i sfinansowany przez Komisję Europejską. Jest realizowany w 23 krajach Europy: Belgii, Czechach, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szkocji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Do tej pory konkurs rozstrzygnięty został już w 13 krajach i łącznie wzięło w nim udział 91 firm.

Międzynarodowym organizatorem jest Business in the Community z Wielkiej Brytanii a polskim koordynatorem Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronach:

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu