BenQ S1420 – optyczna stabilizacja obrazu, HDR II

BenQ zapowiada, że jeszcze w styczniu br. wprowadzi na rynek nowy model aparatu z rodziny – „S” od Slim&Stylish czyli produktów charakteryzujących się smukłością – 18,1 mm – nietuzinkowym wzornictwem, dobrymi parametrami i ciekawymi funkcjami. Nowy model aparatu wyposażono w 14 mega pikselową matrycę CCD Sony 1/ 2,3 cala oraz szerokokątny obiektyw z 5. krotnym zoomem optycznym (ogniskowa 26-130mm dla klatki 35mm). Aparatem można również kręcić filmy w standardzie HD do 720p (16:9 ; 1280 x 720) z szybkością 30 klatek na sekundę.

BenQ S1420, podobnie jak poprzednik S1410, wyposażony jest w system O.I.S (Optical Image Stabilizer) – optyczny stabilizator obrazu, który skutecznie chroni przed rozmazanymi zdjęciami wykonywanymi w słabych warunkach oświetleniowych.

Model S14020 jest nie tylko lekki – waży tylko 120 gram (bez baterii i karty SD), ale ma także małą, elegancką obudowę o wymiarach 97,5x57x18.1 mm.

Duży, 3 calowy wyświetlacz LCD pozwala na wygodne kadrowanie ujęć, a jego wysoka rozdzielczość – 230 000 pikseli – oraz wysoka jasność i kontrast są gwarancją wysokiej jakości obrazu, dużej liczby szczegółów i wiernie oddanych barw.

Funkcja Color Accent pozwala na selektywne wybranie barwy (czerwony, niebieski, zielony), która pozostanie na zdjęciu, podczas gdy reszta barw, barw pokazana będzie w konwencji fotografii czarno-białej. Umożliwia to uzyskanie bardzo ciekawych efektów plastycznych.

Tryb Panorama znakomicie ułatwia wykonywanie zdjęć panoramicznych – wystarczy wykonać trzy kolejne zdjęcia – aparat pomaga w zachowaniu „ciągłości ujęcia”, a potem tworzy z nich jeden obraz, tak by niewidoczne były jego nieciągłości.

Ciekawą funkcją jest Face Beautifier – która wygładza niedoskonałości skóry ludzkiej, takie jak przebarwienia, piegi, znamiona, itp. Może być więc przyjacielem każdego portretowanego, podobnie jak mówią, że „Photoshop jest przyjacielem każdej kobiety-modelki”. Dzięki tej funkcji zdjęcia twarzy wychodzą praktycznie bez wad nadając, pokazując jej nieskazitelny wygląd i barwę.

LOMO – to styl czy maniera w fotografii zapoczątkowana w latach 90 ubiegłego stulecia. Nazwa pochodzi od tradycyjnego, analogowego (na klisze) aparatu produkcji ZSRR – ŁOMO. Charakteryzowała go bardzo prosta konstrukcja i niska jakość. W konsekwencji zdjęcia zrobione ŁOMO mają przepalone kolory, ciemne lub czarne, nienaświetlone obszary w rogach,  wyraźnie widoczną winietę, liczne zniekształcenia geometrii obrazu, itd. Efekty te stał się kultowe i fascynują fotografów do dziś. BenQ S1420 ma te właściwości zaimplementowane.

HDR II to usprawniona wersja, znanej już z poprzednich modeli aparatów BenQ, funkcji HDR (High Dynamic Range) umożliwiającej automatyczne wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli z dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach. Przy robieniu standardowych zdjęć musimy zawsze podjąć decyzję czy warunki ekspozycji (czas i przysłonę) zdjęcia ustawimy na ciemne czy jasne elementy kadru i wtedy w tej niewybranej części będziemy mieli brak szczegółów – czerń lub tzw. wyżartą biel.

Włączenie opcji HDR sprawia, że aparat automatycznie wykonuje dwa zdjęcia – jedno z prawidłową ekspozycją dla świateł a drugie dla cieni – i automatycznie składa je w jedno o dużej rozpiętości tonalnej, czyli ze szczegółami na całym zdjęciu.

BenQ S1420 daje duże możliwości w trybie zdjęć Macro, i to już z odległości 5cm od fotografowanego obiektu.

Czułość w skali ISO zawiera się w zakresie do 6400 (dla rozdzielczości 3Mpix). Zdjęcia można wykonywać w rozdzielczościach: 4320×3240 (14M), 3264×2448 (8M), 2592×1944 (5M), 2048×1536 (3M), HD (16:9) oraz 640×480 (VGA).

Model S1420 ma 11,3 MB wbudowanej pamięć do zapisu zdjęć z możliwością rozszerzenia do 32GB na kartach SDHC. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy 700mAh. W zestawie z aparatem znajduje się kabel AV, USB, ładowarka akumulatora i oprogramowanie narzędziowe.

Aparat dostępny będzie pod koniec stycznia br. w sugerowanej cenie detalicznej 409 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu