Jaguar i Land Rover nagradzane w 2010 roku

Rok 2010 był szczególny dla marek Jaguar i Land Rover. Wprowadzenie nowych modeli oraz oficjalne prezentacje przełomowych projektów sprawiły, że marki ponad 80 razy pojawiały się na podium konkursów i rankingów.

Udział w zdobytych nagrodach był niemal równy w przypadku obu marek. Absolutnym liderem jest Land Rover Discovery 4, który został wyróżniony ponad 28 razy, a od wprowadzenia samochodu na rynek w 2004 roku – aż 144. Natomiast Range Rover otrzymał niezwykle prestiżowy tytuł „Samochód dekady”, który przyznali czytelnicy autokar.co.uk, Range Rover Sport został uznany najlepszym samochodem z napędem 4×4 przez niemiecki Auto Bild, a Freelander 2 – najlepszym kompaktowym SUVem przez Auto Express Car of the Year.

Nowy Jaguar XJ, którego sprzedaż rozpoczęła się w drugim kwartale 2010 roku, został uhonorowany aż 20 międzynarodowymi nagrodami, z których najbardziej prestiżowe to:

  • „Najlepszy samochód luksusowy roku” – Top Gear (Wielka Brytania);
  • „Design roku 2011” – Automobile Magazine (Stany Zjednoczone);
  • „Najbardziej ekskluzywny sedan” – Bloomberg Awards (Stany Zjednoczone);
  • „Król Limuzyn” – Quattroroute (Włochy);
  • „Najlepszy samochód luksusowy” – Auto News (Chiny).

Ponadto, największa niespodzianka Paris Automobile Show – koncepcyjny model CX-75 – został „Samochodem targów”.

Marka Jaguar została także doceniona przez ekspertów i gremia branżowe w zakresie wysokiej satysfakcji klientów. W rankingu J.D. Power Associates w Stanach Zjednoczonych Jaguar uplasował się najwyżej wśród marek luksusowych oraz otrzymał najwięcej punktów w corocznym zestawieniu Sales Satisfaction Index (SSI) StudySM. Dodatkowo, najważniejszy brytyjski periodyk poświęcony kupowaniu samochodów – „What Car?” przyznał marce tytuł najlepszego producenta. W brytyjskiej edycji rankingu JD Power Jaguar XF otrzymał wyróżnienie jako najlepszy samochód klasy premium oraz zajął drugie miejsce w ogólnym rankingu, co pozwoliło marce Jaguar wspiąć się o 13 pozycji w zestawieniu producentów w porównaniu do 2009 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.landrover.pl i www.jaguar.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu