Debaty sejmowe na wyciągnięcie ręki

Sejmometr – portal, który udostępnia przyjazny podgląd prac legislacyjnych Sejmu, wprowadza dostęp do debat sejmowych.

Projekt wpływa do Sejmu, zostaje skierowany do pierwszego czytania i wybucha debata. Po niej następuje dalsze skierowanie do komisji, a potem kolejne czytanie i jeszcze jedna debata. Od dzisiaj Sejmometr daje możliwość zapoznania się z tymi właśnie dyskusjami. W celu zwiększenia komfortu czytania widok debat został podzielony na dwie kolumny – w lewej, w kolejności chronologicznej, widzimy osoby, które wzięły udział w dyskusji a z prawej to, co powiedziały. Dzięki temu całość jest bardzo intuicyjna i ułatwia proste śledzenie wątku – stopniem trudności przypomina czata.

– Sejmometr uruchomiłem po raz pierwszy ponad rok temu i szybko okazało się, że jest spore zainteresowanie portalem a nowe funkcjonalności, które konsekwentnie wprowadzamy od 1 października to efekt dofinansowania od Fundacji Batorego, mySociety oraz Open Society Insitute – mówi Daniel Macyszyn, pomysłodawca oraz główny architekt przedsięwzięcia – Naszym celem jest maksymalne upraszczanie tego co dzieje się wokół legislacyjnych prac Sejmu i to jest naszą misją.

Poza tym na stronie: http://sejmometr.pl/debaty_specjalne można uzyskać dostęp do debat „specjalnych” z tej kadencji Sejmu – to debaty, które nie dotyczą bezpośrednio prac legislacyjnych. Zazwyczaj są zwoływane w celu omówienia zdarzeń o szczególnym znaczeniu dla Państwa. Sejmometr umieszcza je w osobnej sekcji, aby ułatwić dotarcie zainteresowanym osobom.

Twórcy portalu w ciągu najbliższych trzech miesięcy zapowiadają prawdziwą rewolucję w dostępie do informacji z Sejmu. Kolejną funkcjonalnością, która obecnie jest w fazie testowej, to specjalne strony poświęcone klubom parlamentarnym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu