Rośnie popularność forów internetowych Grupy Inwestycje.pl

Alarmujące statystyki nie pozostawiają złudzeń co do prawnej świadomości Polaków – nie znamy swoich praw, a z usług prawników, o których zdanie mamy nie najlepsze, korzystamy jedynie w kryzysowych sytuacjach. 

Brak elementarnej wiedzy skazuje nas jednak na niebezpieczną improwizację zarówno w działalności zawodowej, jak i w codziennych sporach konsumenckich, co w ogólnym rozrachunku może nas bardzo dużo kosztować. Na systemowe rozwiązanie tego problemu czekamy od lat, a w tak zwanym międzyczasie musimy radzić sobie sami – ratunku najczęściej szukając w Internecie…

Z myślą o zagospodarowaniu tej informacyjnej niszy powstało Forum-prawne.pl (www.forum-prawne.pl) – platforma przeznaczona dla osób zagubionych w gąszczu skomplikowanych przepisów i prawniczej nowomowy, które szukają w Sieci prostej i jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia.

Forum-prawne.pl (www.forum-prawne.pl) to przede wszystkim ogromna baza wątków, w których internauci poruszają kwestie prawne, z którymi spotykają się na co dzień. – Częste zmiany w naszym ustawodawstwie nie ułatwiają jego zrozumienia, a nasze forum pomaga w rozwiązywaniu powszechnych problemów, jakim jest np. prawo do urlopu ojcowskiego. Wątek ten cieszył się u nas ogromną popularnością, posty w nim zawarte obfitowały nie tylko w praktyczne porady, ale również w gotowe wzory wniosków, które wystarczyło pobrać ze strony. Podobnie sprawa wygląda z nadal częstymi, jak się okazuje, problemami z wypłatą wynagrodzeń przez pracodawców. Nasze forum wskazuje środki działań, jakie przysługują nam, gdy znajdziemy się w tej sytuacji, bo przecież niewielu z nas stać wtedy na bierność  – mówi Anna Sołowska-Łabaz, Business Development & Marketing Director spółki Inwestycje.pl S.A.

Liczba wątków poruszonych na Forum-prawne.pl (www.forum-prawne.pl) przekroczyła już półtora tysiąca, postów sięga już prawie 3 000 i ciągle rośnie. – Dynamika, z jaką rozwija się forum, jest dla nas oczywistym sygnałem, że idziemy w dobrym kierunku i tworzymy produkt, który jest na rynku po prostu potrzebny – zauważa Anna Sołowska-Łabaz.

– Zależało nam na tym, by podział bloków tematycznych odpowiadał rzeczywistym problemom naszych użytkowników, dlatego zdecydowaliśmy się poszerzyć akademicki podział na prawo pracy, cywilne, karne itd., o inne niezbędne naszym zdaniem gałęzie  – stąd m.in. prawo internetowe, prawo konsumenta, oraz prawo europejskie – wyjaśnia Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl S.A. – Popularność serwisu, który liczy już prawie 2 000 zarejestrowanych użytkowników, dobitnie świadczy o głębokiej potrzebie funkcjonowania takiej platformy – dodaje Czapla.

Znajomość prawa jest też niezbędnym warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego wiele wątków poruszonych na Forum-prawne.pl (www.forum-prawne.pl) może znaleźć swoje rozwinięcie na innym forum wchodzącym w skład Grupy Inwestycje.pl – Twojbiznes.pl (www.twojbiznes.pl).

– Udostępnienie forum, które koncentrowałoby się na tematyce biznesowej było naturalnym krokiem po stworzeniu naszego flagowego portalu Inwestycje.pl. Od początku nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że portal ekonomiczno-gospodarczy w stu procentach spełni swoją informacyjną rolę tylko w połączeniu z platformą interaktywną. Zainteresowanie internautów, którzy w ponad 1 000 postach poruszyli już prawie 600 różnych zagadnień, tylko utwierdza nas w tym przekonaniu – mówi Grzegorz Czapla.

Twojbiznes.pl (www.twojbiznes.pl) to wielotematyczna platforma wymiany myśli wszystkich tych, którzy poszukują informacji związanych z biznesem, prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i finansami, jak i tych, którzy szukają po prostu najskuteczniejszych metod pomnożenia zgromadzonej gotówki. Forum, zorganizowane w ośmiu przejrzystych kategoriach, podzielonych dodatkowo na  bardziej szczegółowe podgrupy, stanowi przyjazne środowisko zarówno dla doświadczonych graczy kapitałowego rynku, jak i dla początkujących inwestorów. Możliwość wymiany myśli i doświadczeń biznesowych to tylko jedna z zalet uczestnictwa w forum Twojbiznes.pl (www.twojbiznes.pl), zdobycie cennych kontaktów może okazać się kolejną, tym bardziej, że liczba zarejestrowanych użytkowników powiększa się z miesiąca na miesiąc.

– Oczywiście cieszy nas wzrastająca popularność forum, nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Twojbiznes.pl to miejsce, gdzie użytkownicy sami tworzą  interesujące ich treści, dlatego uważnie wsłuchujemy się w ich głosy i organizujemy przestrzeń, w której mogą łatwo i szybko odnaleźć wszystkie poszukiwane wątki – mówi Anna Sołowska-Łabaz. – W końcu czas to pieniądz, jak mawiają… – dodaje.

Zwiększająca się liczba użytkowników to również dobra informacja dla naszych reklamodawców. – Oba fora to silnie stargetowane platformy, których użytkownicy sami poszukują  informacji biznesowo-prawnych. Reklama w tak przyjaznym środowisku jest więc gwarancją dotarcia do potencjalnego klienta – podsumowuje.

źródło/autor: Inwestycje.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu