Nowa seria dysków Intel® Solid-State Drive 310 oferuje pełną wydajność SSD w ośmiokrotnie mniejszej obudowie

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię bardzo małych stacji półprzewodnikowych Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD) 310, które zapewniają wysoką wydajność SSD klasy Intel® X25 w ośmiokrotnie mniejszej obudowie. Szybka, ultrakompaktowa stacja Intel SSD 310, która mierzy 51 x 30 mm i ma zaledwie 5 mm grubości, umożliwia konstruowanie innowacyjnych urządzeń, które cechują się elastycznością, wytrzymałością i skalowalnością. Intel SSD 310 znajdzie zastosowanie w szybko reagujących notebookach z podwójnym napędem, innowacyjnych tabletach z pojedynczym napędem oraz wytrzymałych, energooszczędnych systemach wbudowanych klasy wojskowej lub przemysłowej. W systemie dwunapędowym w połączeniu z pojemnym dyskiem twardym dysk Intel SSD 310 może zwiększyć ogólną wydajność komputera nawet o 60 procent.

Dysk SSD nie używa ruchomych części, więc jest bardziej wytrzymały i niezawodny niż mechaniczny dysk twardy, a jednocześnie zużywa mniej energii i przyspiesza reakcje systemu. Dyski z serii Intel SSD 310 zawierają 34-nanometrową (nm) pamięć Intel NAND flash i są dostępne w formacie m-SATA w wersjach o pojemności 40 i 80 gigabajtów (GB).

Intel SSD 310 obsługuje sygnały SATA przez minizłącze PCI Express (PCIe), więc może działać jako zintegrowana, kompaktowa pamięć masowa w jednonapędowych netbookach, tabletach lub urządzeniach kieszonkowych. Stacja waży zaledwie 10 gramów, a dzięki kompaktowym rozmiarom nadaje się do dwunapędowych systemów typu all-in-one, notebooków lub komputerów biurkowych typu small-form-factor (SFF), w których pomaga przyspieszyć rozruch oraz dostęp do często używanych aplikacji i plików.

„Seria Intel SSD 310 pozwoli nam zaoferować zalety w pełni wydajnej stacji Intel SSD oraz wysoką pojemność dysku twardego w niewielkim, dwunapędowym systemie — powiedział Tom Butler, dyrektor ds. marketingu produktów ThinkPad w Lenovo. — Już od pewnego czasu oferujemy rozwiązania Intel SSD w naszych innowacyjnych laptopach Lenovo ThinkPad, a teraz niecierpliwie czekamy na wykorzystanie tego nowego produktu w całej linii ThinkPad”.

Ze względu na wytrzymałą konstrukcję seria Intel SSD 310 została wybrana przez DRS Technologies do nowych tabletów komunikacyjnych ARMOR, które zostaną pokazane podczas targów Storage Visions w Las Vegas. Terenowy tablet ARMOR firmy DRS może działać w skrajnych temperaturach, jest odporny na wstrząsy, wibracje oraz upadki i zapewnia czas pracy sięgający dziewięciu godzin.

„Aby spełnić rygorystyczne wymagania użytkowników urządzeń mobilnych, konstruujemy nasze urządzenia pod kątem zastosowań krytycznych, w taki sposób, aby zapewniały łączność i mobilność w każdych warunkach pogodowych — powiedział Mike Sarrica, wiceprezes i dyrektor generalny DRS Tactical Systems Inc. — Seria Intel SSD 310 spełnia nasze potrzeby, oferując niezawodne i wydajne rozwiązanie pamięciowe”.

„Intel SSD 310 to pierwszy z nowej fali produktów SSD, które będziemy wprowadzać do sprzedaży w przyszłym roku — powiedział Tom Rampone, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny NAND Solutions Group. — Teraz Intel może zaoferować pełną wydajność SSD w kompaktowej, bardzo małej obudowie”.

Stacja Intel SSD 310, która jest już dostarczana klientom, kosztuje 99 dol. za model o pojemności 40 GB i 179 dol. za wersję 80 GB (ceny dotyczą partii po 1000 sztuk). Więcej informacji o stacjach Intel SSD można znaleźć pod adresem www.intel.com/go/ssd lub w multimedialnym pakiecie prasowym pod adresem www.intel.com/pressroom/kits/ssd.

źródło/autor: Intel

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu