7 na 10 kobiet niezadowolonych z odzieżowych prezentów

Tagi:

70% kobiet zdarza się otrzymywać w prezencie nietrafione i bezużyteczne części garderoby. Pozbywają się ich coraz częściej, głównie za pośrednictwem Internetu. Takie są wyniki przedświątecznej ankiety przeprowadzonej wśród 3500 użytkowniczek serwisu Szafa.pl.

W porównaniu z analogiczną ankietą przeprowadzoną rok wcześniej, kobiety coraz lepiej radzą sobie z nietrafionymi odzieżowymi prezentami. Już tylko 6,1% nosi je z grzeczności (rok wcześniej 10%), a bezużytecznie trzyma je 14,5% ankietowanych (rok wcześniej 20%). Odsetek bezpośrednich wymian i sprzedaży między koleżankami wyniósł 13%.Na tym gruncie wzrosło wykorzystanie internetowych serwisów handlowych (jak np. serwisy aukcyjne, Szafa.pl). Po rozwiązanie w takim kłopocie kieruje się do nich  najczęściej już ponad 41% respondentek.

Tak samo, jak w ubiegłorocznej edycji ankiety 1/3 kobiet wskazuje jako najczęściej przekazywany prezent odzieżowe dodatki, a 1/4 bluzki i koszulki. Coraz mniej internautek kojarzy z prezentem świątecznym bieliznę – z 17% na 14%, na czym zyskują m.in. buty (3,1% z 1,89%).

źródło/autor: Szafa.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu