Zostań Świętym Mikołajem

Na facebookowym profilu Fundacji Dom w Łodzi została uruchomiona specjalnie zaprojektowana aplikacja, która będzie zachęcać do zostania Świętym Mikołajem (http://www.facebook.com/pages/Fundacja-Dom-w-Lodzi/328115812141?v=app_7146470109). Przy pomocy aplikacji zbierane są kliknięcia, które następnie zamienione będą na prezenty fundowane przez Digital One. Każde 50 kliknięć złoży się zatem na jeden z 10 prezentów dla 10 podopiecznych Fundacji.

W przypadku tej akcji chodzi więc, nietypowo, o zebranie jedynie 500 kliknięć, dzięki którym 10 prezentów spełni najbardziej aktualne potrzeby podopiecznych Fundacji. Akcja potrwa do Nowego Roku i będzie wspierana m.in. mailingami do osób z bazy agencji Digital One oraz bazy Fundacji Dom w Łodzi, a także kampanią reklamową na Facebooku.

Digital One współpracuje z Fundacją Dom w Łodzi od 2008 r. nieodpłatnie pomagając m.in. w organizacji akcji świątecznych zachęcających do wsparcia Fundacji, oraz wspierając działania Fundacji mające na celu zebranie jednoprocentówek, czyli jednego procentu podatku, który każdy Polak może odpisać w czasie rozliczenia z Fiskusem i przekazać organizacji charytatywnej. Jeden procent jest jednym ze sposobów finansowania Fundacji.

W najbliższym czasie agencja wspólnie z Fundacją planują przeprowadzenie kolejnej akcji, zachęcającej właśnie do przekazywania 1 proc. podatku na Fundację.

Bezpośredni link do aplikacji, dzięki której można zostać Świętym Mikołajem, a następnie zaprosić do tego znajomych na Facebooku znajduje się pod adresem: http://www.d1.pl/fdwl_xmas

Fundacja Dom w Łodzi ( www.domwlodzi.org ) działa od sierpnia 2006 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Jej celem jest pomoc dzieciom, którym los odebrał nie tylko zdrowie ale i miłość osób najbliższych i stworzenie im choćby namiastki domu, w którym zaznają bliskości i miłości, a także otrzymają szansę na szczęśliwe i zdrowe życie. Najważniejszą inicjatywą Fundacji było utworzenie domu dziecka dla ciężko chorych, porzuconych przez swoje biologiczne rodziny dzieci. Taki dom powstał w czerwcu 2007 roku. Jest to pierwsza i jedyna tego typu placówka w Polsce. Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi” zapewnia bezpieczeństwo i wychowanie dzieciom cierpiącym na przewlekłe schorzenia, umożliwia im prawidłowy rozwój w małej, ciepłej, prawie rodzinnej, społeczności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu