Spółka z grupy SECO/WARWICK podpisuje umowę o wartości 65,4 mln zł

  • by

Retech System LLC, spółka z grupy SECO/WARWICK, będącej światowym liderem w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisała umowę o wartości ok. 65,4 mln PLN (21,56 mln USD) na wykonanie i dostarczenie urządzenia do produkcji wielkogabarytowych półfabrykatów hutniczych z tytanu, w ramach najwiekszej tego rodzaju inwestycji realizowanej w Kazachstanie. Stroną kontraktu jest międzynarodowe joint-venture, w skład którego wchodzi największy producent tytanu w Kazachstanie. Umowa została zawarta na okres do maja 2013 roku.

Retech Systems LLC to jeden z trzech największych na świecie producentów sprzętu do próżniowej metalurgii tytanu oraz metali wysokogatunkowych (m.in. cyrkonu, niobu, tantalu, niklu i kobaltu), o rozpoznawalnej na całym świecie marce. Piec próżniowy, będący głównym produktem Retech, wykorzystuje działa elektronowe lub plazmę do topienia tytanu, stopów niklu oraz innych metali wysokogatunkowych (kobalt, cyrkon, platyna, etc.). Urządzenia Retech stosowane są także do odlewania łopatek do turbin silników samolotowych i turbin gazowych. Inne z nich wykorzystują spalanie w plazmie do utylizacji odpadów trudnych, takich jak np. elektrownie atomowe czy okręty atomowe.

SECO/WARWICK SA jest właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC od grudnia tego roku (wcześniej, od lipca 2007 roku był właścicielem 50% akcji tej spółki).

„Bardzo cieszymy się z podpisania przez Retech Systems LLC znaczącej umowy z klientem z Kazachstanu. Kolejny kontrakt wzmacnia – już i tak bardzo silny – backlog Retecha i jest potwierdzeniem bardzo dobrych perspektyw rozwoju tej spółki w kolejnych latach. Cieszy nas to tym bardziej, że od grudnia tego roku Seco/Warwick SA jest 100-proc. właścicielem Retecha” – powiedział Leszek Przybysz, Prezes Zarządu SECO/WARWICK SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu