Markowa alternatywa lepsza niż OEM

Markowa alternatywa może być bardziej wydajna i niezawodna, a ponadto gwarantować lepszej jakości wydruki niż materiały producentów sprzętu – wynika z testów przeprowadzonych w laboratorium Black Pointa. Polski producent materiałów do druku szczegółowo przebadał i porównał ponad 30 produktów z oferty swojej i konkurentów.

Badania uwzględniły trzy najważniejsze parametry: wydajność, jakość obrazu i niezawodność. – O jakości produktu do druku tak naprawdę decyduje odpowiednia kombinacja tych trzech cech – mówi Jacek Bryś, manager produktu w firmie Black Point. – Tutaj nie ma albo-albo. Dobry produkt powinien pozwolić na wydrukowanie dużej liczby stron w świetnej jakości, do tego w rozsądnej cenie i bez ryzyka uszkodzenie drukarki.

W całościowym zestawieniu 32 produktów, porównującym wydajność, jakość obrazu i niezawodność, aż 26 produktów Black Pointa okazało się lepszych od analogicznych materiałów producentów sprzętu. – Badania przeprowadzone w naszym laboratorium po raz kolejny potwierdziły, że oszczędność na każdej zadrukowanej stronie to tylko jeden z wielu atutów oferowanych przez nas atramentów i tonerów – mówi Piotr Kolbusz, założyciel Black Point S.A. – Nieustannie poprawiamy nasze produkty tak, aby były co najmniej tak samo dobre, a pod wieloma względami nawet przewyższały materiały OEM.

Na uwagę zasługuje nie tylko bardzo dobra całościowa ocena produktów marki Black Point, ale też wysokie noty przyznane poszczególnym parametrom.

Aż 28 badanych atramentów i tonerów okazało się bardziej wydajnych niż materiały producentów sprzętu. W przypadku dwóch modeli ta różnica była znaczna i sięgała blisko 100% – atramenty Black Pointa pozwalały wydrukować nawet dwa razy więcej stron niż adekwatne produkty konkurencji. Pozostałe produkty miały taką samą lub zbliżoną do OEM wydajność.

Równocześnie większa liczba wydruków nie oznaczała straty na ich jakości. Zestawiając wydruki, nie dało się zauważyć istotnych różnic. Jednak w przypadku 9 – porównanie wypadło zdecydowanie na korzyść Black Pointa.

– To kolejny argument za tym, że za świetnej jakości wydruki wcale nie trzeba przepłacać. W rozsądnej cenie można mieć co najmniej tak samo dobre, a nawet lepsze niż z OEM wydruki – mówi Jacek Bryś.

W ocenie niezawodności badanych produktów nie było znacznych dysproporcji. Różnice wahały się w ułamkach procent i wynikały głównie z tego, że podczas badań Black Point zestawiał realne, bo podyktowane statystyką, oceny niezawodności swoich produktów z teoretycznymi, bo deklarowanymi przez producentów sprzętu. – Black Point zamiast deklaracji użytkownikom oferuje szeroki pakiet gwarancyjny – na produkt i drukarkę, w której jest używany – mówi Jacek Bryś. – Wszystkie produkty, które pod jakimkolwiek względem w badaniach wypadły niezadowalająco, są na bieżąco udoskonalane i poprawianie.

Pełne zestawienie ocen produktów Black Pointa i konkurencji jest dostępne na stronie producenta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu