Przejdź do treści

Centrum Klima – sprzedaż nieruchomości w Piastowie

Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – sfinalizowała transakcję sprzedaży nieruchomości w Piastowie. Wartość umowy – zawartej z MULTIDEKOR G. Podogrocki, T. Podogrocki sj – wyniosła 10,4 mln zł. Kontrakt obejmuje działkę o powierzchni niemal 10 tys. m2 oraz zlokalizowane na jej terenie budynki wraz z częścią infrastruktury. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje.

Centrum Klima od sierpnia 2010 działa w nowym kompleksie biurowo-produkcyjno-magazynowym w Wieruchowie. Inwestycja – zrealizowana za środki pozyskane z emisji akcji – pozwoliła spółce podwoić już moce produkcyjne, a do końca 2012 roku planowany jest ich czterokrotny wzrost.

Centrum Klima posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W 2010 roku w nowe maszyny zainwestowano ponad 1,65 mln euro. Spółka systematycznie zwiększa także udział eksportu w przychodach – obecnie wynosi on 27%, a docelowo wzrośnie nawet do 45%.

„Transakcja sprzedaży poprzedniego zakładu, zlokalizowanego w Piastowie, została zrealizowana zgodnie z planami i wcześniejszymi naszymi deklaracjami. Umowę przedwstępną podpisaliśmy jeszcze w lipcu tego roku. Wybudowaliśmy bardzo nowoczesny i świetnie wyposażony kompleks w Wieruchowie, a obecnie rozważamy kolejną inwestycję technologiczną. Mamy w planie wdrożenie linii produkcyjnej, która dałaby nam znaczącą przewagę na rynku międzynarodowym. Tylko dwóch producentów na świecie oferuje podobne rozwiązania” – mówi prezes Centrum Klima, Marek Perendyk.

Od początku 2010 roku Centrum Klima rozpoczęła działania handlowe z kolejnymi kontrahentami: z Austrii, Chorwacji, Wysp Owczych, Maroka, Szwajcarii i Turcji. Spółka nawiązała także współpracę z nowymi partnerami ze Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Bułgarii, Holandii, Rumunii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii, Finlandii, Danii czy też Portugalii. Łącznie firma realizuje sprzedaż na rzecz klientów z 34 państw na świecie.

Po trzech kwartałach 2010 roku narastająco przychody Centrum Klima zwiększyły się o 17,2%, do 63,3 mln zł (wobec 2009 roku). Zysk netto wyniósł 5,4 mln zł.