Komfort-Klima S.A.: nowe umowy na ponad 113 tys. zł

Ostatni miesiąc br. jest pracowitym okresem dla Komfort-Klima S.A. – notowanej na NewConnect spółki wyspecjalizowanej w świadczeniu usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych. W ciągu kilku grudniowych tygodni podpisała ona umowy o łącznej wartości ponad 113 tys. złotych. Oznacza to, iż obecny portfel zamówień Komfort-Klima S.A. zwiększył swoją wartość do z 2,45 do blisko 2,57 mln złotych.  Będą one realizowane i rozliczane zarówno w 2010 jak i w 2011 roku.

– „Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami o prowadzonych rozmowach handlowych, mogę powiedzieć, że część z nich zakończyła się sukcesem. W grudniu podpisaliśmy umowy na realizację instalacji klimatyzacyjnych w budynku biurowym w Katowicach. Na ten moment mamy zabezpieczone wykonanie prognozy przychodów w 73 procentach. Do końca roku skupiamy się także na realizacji projektów instalacji klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych dla obiektów takich jak np. Galeria Goleniów czy supermarkety sieci Biedronka, Centrum Medycznego w Legnicy. Komfort- Klima została także wybrana do realizacji instalacji Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu.  Czekamy jedynie na wpłynięcie do nas podpisanej umowy. O jej szczegółach poinformujemy odrębnym komunikatem.” – mówi Robert Kopeć, Prezes Zarządu Komfort-Klima S.A.

Komfort-Klima S.A. prognozuje, iż na koniec 2010 r. wypracuje 3,5 mln zł przychodów. Zarząd Spółki ocenia, że dzięki już podpisanym umowom w przyszłym roku firma powinna nadrobić straty z ostatnich dwóch kwartałów.

– „Oceniamy, iż przyszły rok będzie dla Spółki dość dynamiczny. Szczególnie pierwsze dwa kwartały, kiedy będziemy realizować kontrakty, które zostały przez inwestorów przesunięte. Do takich projektów należy np. Wyższa Szkoła Humanistyczna. Jej modernizacja z powodu przesunięcia dofinansowania z funduszy unijnych rozpocznie się w II kwartale 2011 r., a nie jak pierwotnie zakładano w br. Mamy także podpisany kontrakt, gdzie budynek musiał zostać całkowicie przeprojektowany, co zajęło architektom ok. 3 miesięcy. Oznacza to, że inwestor musiał złożyć wniosek o wydanie nowego pozwolenia na budowę. Szacujemy, że Komfort-Klima ma duże możliwości by zdobyć jeszcze zlecenia oraz umowy o łącznej wartości do 5 mln zł.” – tłumaczy Robert Kopeć, Prezes Zarządu Komfort-Klima S.A.

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu