Przejdź do treści

Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT) nawiązuje współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje

TelePolska Sp. z o.o., w ramach projektu Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT), rozpoczęła współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje. W pierwszym etapie współpracy nastąpiło przekazanie sprzętu dla Centrum Pomocy Dzieciom „Mazowiecka”, prowadzonym przez FDN.

„Jest dla nas bardzo ważne, że Fundacja może uczestniczyć w programie dobroczynnym TelePolski – Społeczny Operator Telekomunikacyjny. Dzięki przekazanemu sprzętowi możliwe jest stworzenie lepszych warunków przesłuchań dzieci – świadków w Przyjaznym Pokoju, a Centrum Pomocy Dzieciom „Mazowiecka” może kontynuować  udzielanie profesjonalnej pomocy i wsparcia dzieciom, które doświadczyły przemocy” – mówi dr Monika Sajkowska, dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.

Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT) to inicjatywa dobroczynna TelePolski Sp. z o.o.. Operator oferuje specjalny pakiet usług telefonii stacjonarnej, z którego część dochodów przekazywana jest na wsparcie ważnych inicjatyw społecznych. Projekt zakłada zaangażowanie klientów, dając im bezpośredni wpływ na wybór organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazywać pomoc. Abonent SOT nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z kierowaniem wsparcia finansowego do organizacji. Akcja zakłada systematyczność i długofalowość niesienia pomocy.

W ramach współpracy, podjętej z Fundacją Dzieci Niczyje, TelePolska Sp. z o.o. przekazała komputery i urządzenia elektroniczne, które ułatwią zarówno funkcjonowanie Centrum Pomocy Dzieciom „Mazowiecka” jak i udzielenie pomocy podopiecznym. W 2011 roku zakres wspólnych działań zostanie poszerzony o kolejne inicjatywy.

Okres przedświąteczny to czas, w którym nie można zapominać o najbardziej potrzebujących. SOT włączył się w przekazanie pomocy podopiecznym Fundacji Chcę Żyć. Razem z partnerem przygotował upominki świąteczne dla chorych dzieci, które zostały rozdane na oddziale Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci w Instytucie Matki i Dziecka Warszawie.

Pracownicy zaangażowali się również w przygotowanie prezentów świątecznych dla dzieci, uczestnicząc w akcji Mikołaj, prowadzonej przez jedno ze stowarzyszeń. Dzieci wysłały listy do Św. Mikołaja, opisując bądź rysując swoje wymarzone prezenty. Spełnieniem marzeń zajęli się pracownicy, między innymi Agnieszka Kamińska, która tak podsumowuje to działanie:

„Uważam, że to wspaniała inicjatywa, w którą każdy, kto ma taką możliwość, powinien się zaangażować. Każdemu z nas radość sprawia wymarzony prezent znaleziony pod choinką. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak pozytywnej akcji.”

W chwili obecnej Społeczny Operator Telekomunikacyjny wspiera pięć organizacji pożytku publicznego: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, Fundację GAJUSZ , Fundację Chcę Żyć oraz Fundację Dzieci Niczyje.

Więcej informacji dotyczących Społecznego Operatora Telekomunikacyjnego, znajduje się na stronie:

www.spolecznyoperator.pl