Przejdź do treści

Śnieżka – klejnot polskiego rynku

FFiL Śnieżka SA zdobyła wyróżnienie w kategorii „Perły Duże” w VIII edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki. Ranking powstaje dzięki anglojęzycznemu miesięcznikowi gospodarczemu „Polish Market”.

Firmy uznane za Perły Polskiej Gospodarki należą do najbardziej rentownych i wydajnych przedsiębiorstw, a ich kondycja finansowa jest poddawana ocenie ekspertów Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Śnieżka została nagrodzona za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce.

Jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny Śnieżka otrzymała tytuł Perły Polskiej Gospodarki – mówi Piotr Mikrut Prezes FFiL Śnieżka S.A. To dowód na to, że realizujemy właściwą strategię rozwoju firmy.

Ranking organizowany przez magazyn Polish Market przy współpracy z ekonomistami PAN jest jednym z najbardziej obiektywnych w Polsce, dlatego obecność wśród „Wielkich Pereł Polskiego Biznesu” jest dla nas powodem do dumy – mówi Piotr Mikrut Prezes Zarządu FFiL Śnieżka S.A.

Ranking – Perły Polskiej Gospodarki opiera się na metodologii i wskaźnikach oceniających całe spektrum ich działalności, a pozycja na liście rankingowej nie zależy tylko od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów ogółem, ale także od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

W rankingu ocenianych jest około 2000 przedsiębiorstw. Patronat Honorowy nad rankingiem sprawują Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak i Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.