Przejdź do treści

Nordweco – wygrane dwa duże przetargi w projektach edukacyjnych

Tagi:

Nordweco, tegoroczny laureat rankingu Gazele Biznesu w kategorii: najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy w Polsce, wygrał w ostatnim czasie dwa duże przetargi. Zostały one ogłoszone przez Urząd Marszałkowski woj. świętokrzyskiego oraz Uniwersytet Śląski w ramach projektów: Świętokrzyska Szkoła Przyszłości oraz Aktywny w szkole – aktywny w życiu.

Na potrzeby ww. programów Nordweco dostarczy multimedialne pracownie językowe i zestawy interaktywne. Wartość obydwóch umów, szacowana jest na 2 900 000 zł.

Projekt Uniwersytetu Śląskiego „Aktywny w szkole – aktywny w życiu” kierowany był do społeczności gimnazjów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejszym celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu kompetencji gimnazjalistów m.in. w dziedzinie matematyki, informatyki, przedsiębiorczości i inicjatywności. Program obejmował szkoły w czterech województwach. Dla potrzeb tego projektu Nordweco dostarczyło 160 zestawów interaktywnych, składających się z: tablicy interaktywnej IP Board, systemu do błyskawicznego sprawdzania testów IVOTE oraz projektora szerokokątnego, a także laptopa.

Drugi przetarg, wygrany przez firmę Nordweco, dotyczy przedsięwzięcia Świętokrzyska Szkoła Przyszłości, którego celem jest zwrócenie uwagi na problematykę rozwoju nowoczesnego systemu kształcenia w regionie, korzystającego z najnowszych narzędzi edukacyjnych. W ramach umowy, zawartej z Urzędem Marszałkowskim woj. świętokrzyskiego w Kielcach, firmy AV Multimedia i Nordweco dostarczą 50 multimedialnych pracowni językowych do szkół w województwie. Na każdą pracownię składają się meble, projektory multimedialne firmy Epson, ekrany oraz laptopy.

Firma Nordweco uzyskała w latach 2007-2009 wzrost obrotów o ponad 165%, tym samym zajmując 35. miejsce w województwie zachodniopomorskim w rankingu Gazele Biznesu 2010.