NAVIGO – pierwsza ciekawa nawigacja, krajowy produkt

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka MIT S.A. (Mobile Internet Technology, dawne Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera) kontroluje m.in.: Navigo Sp. z o. o. znanego producenta map cyfrowych, oferującego także usługi geolokalizacyjne.

Spółka zależna dysponująca najpełniejszymi zasobami mapowymi w Polsce stale rozwija swój sztandarowy produkt dedykowany do segmentu konsumenckiego (B2C) – system nawigacji samochodowej oparty o technologię Navigo. – Jesteśmy jednym z liderów rynku usług dodanych i marketingu mobilnego oraz usług geolokalizacyjnych w Polsce. To zobowiązuje. Dlatego stale udoskonalamy nasze produkty, tak by dostosować je do rosnących potrzeb klientów. System nawigacji samochodowej Navigo jest tego dobrym przykładem – komentuje Leszek Kułak, prezes zarządu MIT S.A.

Nowe możliwości Navigo

Firma Navigo Sp z o. o. właśnie dokonała aktualizacji systemu nawigacyjnego, poszerzając przy tym jego możliwości dzięki czemu użytkownicy na pewno nie będą się nudzić w czasie podróży samochodem. – Nawigacja przestaje być już tylko asystentem kierowcy, korzyści odniosą także pozostali podróżni, np. członkowie rodziny. Wielogodzinna podróż nie musi się teraz kojarzyć wyłącznie z niedogodnościami związanymi z remontami dróg, a będzie prawdziwą przyjemnością – mówi Jacek Jaroszek, prezes Navigo Sp. z o. o.

Użytkownicy nowej wersji systemu Navigo będą mogli teraz dzięki opowieściom czytanym przez profesjonalnego lektora, lepiej poznać mijane okolice. Obecnie dostępnych jest ponad 500 opisów krajoznawczych, a już wkrótce liczba ta zostanie podwojona! Użytkownicy Navigo mogą również poznać historię wybranych zabytków – wystarczy zbliżyć się na określoną odległość do interesującego obiektu. Podróżujący samochodem, dzięki nowej wersji systemu nawigacyjnego dowiedzą się o cyklicznych koncertach czy wystawach odbywających się w mijanych właśnie miastach.

Znacznie więcej informacji

Navigo jako jedyna firma na polskim rynku zdecydowała się na udostępnienie w standardowym systemach nawigacji samochodowej treści map turystycznych, które do tej pory dostępne były tylko w produktach rynku outdoor GPS (rozwiązania dedykowane dla turystów pieszych). Dlatego też oprócz dróg i treści ogólnogeograficznej, na mapach Navigo widoczne są warstwice i szczyty górskie, trasy narciarskie, szlaki turystyczne piesze, rowerowe, konne, kajakowe i żeglarskie a także przystanie, kąpieliska, stacje kolejowe i wiele innych obiektów ważnych dla turystów.

Duży wybór gotowych tras

Systemy nawigacji samochodowej oparte o technologię Navigo udostępniają użytkownikowi dziesiątki gotowych tras wycieczkowych. Wystarczy wybrać jedną z nich i zostaniemy poprowadzeni przez przewodnika np.: Szlakiem Piastowskim, Trasą Lessowych Wąwozów, Trasą Chopinowską, Trasą Różnorodności Biologicznej Wolin-Uznam. Co więcej, dla wybranych regionów i tras nawigację można pobrać bez żadnych opłat. Aplikacja dostępna jest na stronach internetowych miast i organizacji turystycznych pod nazwą NAVIGO TOUR lub NAVIGO CITY TOUR. Obecnie skorzystać mogą z nich osoby posiadające palmtopy lub telefony komórkowe (smartphone) z systemem operacyjnym Windows Mobile. Już wkrótce rozwiązanie to będzie dostępne w wersji on-line na innych platformach.

Szerokie wykorzystanie technologii

Technologia Navigo wykorzystywana jest również w popularnych na rynku systemach firmy Lark (Lark Map). Mapy wykorzystywane w Navigo są to te same mapy, które znane są pod markami Copernicus i PPWK (dostępne m.in. w Google Maps, serwisie internetowym Panorama Firm oraz w postaci papierowych atlasów, planów miast, przewodników).

Aktualnie w firmie Navigo Sp. z o. o. trwają intensywne prace nad wprowadzeniem kolejnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie nawigacji i turystyki. Realizowane są one m.in. w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie mobilnego systemu informacji multimedialnej, map i wsparcia turystycznego” współfinansowanego z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu