NaviExpert bezpłatny w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

W dniach 23-27 grudnia oraz 31 grudnia-2 stycznia NaviExpert, dostawca nawigacji osobistej do telefonów komórkowych, wprowadzi bezpłatny dostęp do swojej aplikacji. Osoby, które zdecydują się w tym okresie skorzystać z NaviExpert, będą miały możliwość dostępu do wszystkich oferowanych przez nią funkcji, w tym funkcji omijania korków.

Dodatkowo po wysłaniu SMS-a będzie można skorzystać z humorystycznego i niezwykle popularnego głosu lektorki o imieniu Dżoana. Nawigację będzie można pobrać z nowej strony internetowej NaviExpert.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku kierowcy stają przed koniecznością dotarcia do kilkunastu miejsc w bardzo krótkim czasie. Stąd potrzeba posiadania nawigacji, która będzie w stanie profesjonalnie doprowadzić do wyznaczonego celu. Dzięki rozkodowaniu dostępu do nawigacji NaviExpert posiadacze aplikacji będą mogli dotrzeć do wyznaczonego przez nich miejsca samochodem, środkami komunikacji miejskiej czy pieszo.

„Powodem rozkodowania dostępu do naszej aplikacji nawigacyjnej jest chęć ułatwienia podróżowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jesteśmy przekonani, że NaviExpert umożliwi osobom podróżującym samochodem, środkami komunikacji miejskiej czy przemieszczającym się pieszo, szybkie i komfortowe dotarcie do wyznaczonego przez nich celu. Liczymy, że dzięki naszej akcji jeszcze więcej osób zdecyduje się na wybór naszej aplikacji nawigacyjnej, przekonując się o jej użyteczności” – mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Wielofunkcyjność zastosowań

NaviExpert jako jedyna nawigacja GPS na polskim rynku oferuje trzy tryby nawigowania: nawigację samochodową, pieszą i nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dzięki ostatniemu trybowi nawigowania osoby posiadające aplikację NaviExpert mogą – jako pierwsze w Polsce – zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.

Pełne wykorzystanie zalet nawigacji online

NaviExpert oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Przykładem może tu być technologia Community Traffic Online dzięki której system „wie” gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę.

W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie. W efekcie działania Community Traffic Online użytkownik aplikacji NaviExpert, korzystając w niej podczas jazdy samochodem, dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji.

Nawet do 10% mniej na paliwo z NaviExpert

NaviExpert – jako pierwszy w Polsce – wykorzystuje dane o natężeniu w ruchu drogowym z autorskiej technologii Community Traffic i układa trasę optymalizując zużycie paliwa. Nawigacja bierze pod uwagę wartości spalania samochodu podane przez użytkownika w ustawieniach aplikacji i dane o prędkościach przejazdu Community Traffic na alternatywnych odcinkach.

Dzięki temu NaviExpert ustala zużycie paliwa i dobiera najbardziej ekonomiczną trasę jaką powinien poruszać się kierowca. Funkcja trasy ECO pozwala zaoszczędzić użytkownikom nawet do 10% miesięcznych wydatków na paliwo.

Zabawne nawigowanie z NaviExpert

Po wysłaniu SMS-a (koszt brutto: 4,88 PLN) użytkownicy NaviExpert będą mogli wybrać humorystyczny głos lektorki o imieniu Dżoana.

Łatwiejsze i szybsze pobranie NaviExperta dzięki nowej stronie internetowej

Nowoczesna, kompleksowa, wygodna i intuicyjna – to kwintesencja nowej strony internetowej NaviExpert. Wyróżnia ją przejrzystość, przyjazny, graficzny interfejs oraz jasny podział tematyczny. Wszystko to sprawia, że użytkownicy w bardzo prosty i intuicyjny sposób będą mogli m.in. pobrać nawigację czy sprawdzić aktualną ofertę NaviExpert. Projekt strony zrealizowała agencja interaktywna Huevo.

Niskie koszty eksploatacji

Korzystanie z NaviExpert w przypadku posiadania wykupionego pakietu danych nie skutkuje ponoszeniem wysokich opłat. Co ważne aplikacja nie przeprowadza ciągłej transmisji danych. Osoba korzystająca z aplikacji ponosi opłatę tylko w momencie wytyczania trasy lub jej zmiany.

W praktyce pobranie nawet najdłuższej trasy w Polsce oznacza transmisję danych na poziomie 300 – 400 kB. Przy krótszych trasach będzie to tylko kilkadziesiąt kB.

Dostępność

Aplikacja będzie odkodowana w okresie Świąt Bożego Narodzenia od czwartku 23 grudnia od godziny 18:00 do poniedziałku 27 grudnia do godziny 12:00. Z kolei w okresie Nowego Roku NaviExpert będzie dostępny od czwartku 30 grudnia od godziny 18:00 do niedzieli 2 stycznia do godziny 22:00. Aplikację nawigacyjną NaviExpert będzie można pobrać ze strony internetowej: http://www.naviexpert.pl/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu