Internetowy Dom Handlowy będzie mobilny

Już wkrótce popularne sklepy internetowe z grupy IDH, w tym Mareno.pl i Stereo.pl, doczekają się wersji na telefony komórkowe. Za przygotowanie mobilnych aplikacji odpowiada firma Divante. Mobilne sklepy będą akceptować bezpieczne płatności w systemie PayPal. Na pierwszym etapie aplikacje będą dostępne w wersjach dla urządzeń iPhone oraz iPad.

— Na rynku mobilnym trwa gorączka złota. Jedna czwarta nowo kupowanych telefonów w Polsce to smartfony. Spodziewamy się szybkiego wzrostu zainteresowania usługami skrojonymi na miarę użytkowników tych urządzeń. Tradycyjne wersje sklepów internetowych nie zapewniają ani takiej szybkości, ani wygody, co rozwiązania proponowane przez twórców aplikacji mobilnych, takich jak Divante — mówi xx z grupy IDH.

W projekcie po raz pierwszy w Polsce zostanie wykorzystane innowacyjne rozwiązanie mobilnych bibliotek PayPal, które umożliwia dokonywanie bezpiecznych i wygodnych płatności w ramach aplikacji mobilnych.

— Cieszy nas ogromne zainteresowanie polskich sprzedawców naszymi rozwiązaniami mobilnymi. Oferujemy innowacyjny, a przy tym niezwykle funkcjonalny produkt, gdyż płatność jest dokonywana z poziomu mobilnej aplikacji w zaledwie trzech krokach. Kluczowa dla sukcesu tego projektu jest współpraca z nami firmy Divante ze względu na jej doświadczenie i wcześniejszą współpracę z IDH — mówi Mikołaj Zakrzewski z firmy PayPal.

Pierwsze rezultaty projektu widoczne będą na początku 2011 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu