Zadbane dłonie twoją wizytówką

Dłonie obrazują twoje życie oraz to jak dbasz o własne ciało i skórę. Ta część ciała starzeje się znacznie szybciej niż twarz – na dłoniach szybko pojawiają się przebarwienia, plamy, krostki, a nawet zmarszczki. Aby nasze dłonie długo wyglądały młodo i pięknie należy szczególnie o nie dbać. Oto kilka wskazówek jak pielęgnować dłonie zwłaszcza podczas mroźnej, zimowej pory.

Aby pobudzić krążenie w rękach, należy nałożyć na siebie wewnętrzne strony dłoni, a następnie nie odrywając rąk wykonywać koliste ruchy, podobne do mycia rąk. Taki masaż nie tylko pobudza krążenie, ale także ogrzewa ręce i wpływa korzystnie na poprawę kolorytu skóry. Warto wybrać się salonu masażu, który zadba o Twój relaks oraz wykona profesjonalny masaż dłoni oraz zabieg pielęgnacyjny ze specjalnymi preparatami regenerującymi, jak np. maseczką parafinową. 

Jak wiadomo, nasza skóra regeneruje się najlepiej w nocy. Zanim pójdziesz spać, nasmaruj ręce wazeliną lub bogatym kremem nawilżającym, następnie nałóż bawełniane rękawice. Możesz je kupić w sklepie chemicznym bądź drogerii. Będziesz pod wrażeniem, jak po nocy twoje dłonie staną się niesamowicie miękkie i delikatne. „Taka nocna kuracja to doskonałe zabezpieczenie skóry przed zimowymi mrozami. Domowe zabiegi spa są nieocenionym uzupełnieniem pielęgnacji dłoni” – mówi Agnieszka Owczarek, ekspertka ds. piękna z firmy Noble Health.

Skóra na dłoni jest cienka i delikatna, dlatego należy dbać o nią ze szczególną ostrożnością. Chroń swoje ręce przed kurzem, zanieczyszczeniami środowiska i reakcjami chemicznych. Ne zapomnij zakładać gumowych rękawiczek podczas pracy w domu, zwłaszcza podczas zmywania naczyń. Mroźne pogody sprzyjają odmrożeniom, zaczerwienieniom dłoni, dlatego przed wyjściem z domu nie zapomnij wziąć rękawiczek!

Pamiętaj, aby jeść pokarmy bogate w witaminy B, C i E w celu wzmocnienia paznokci. Kolagen to białko podporowe skóry, włosów i paznokci, które zapewnia im odpowiednią sprężystość. Organizm produkuje 100% kolagenu tylko do 25 roku życia. Naturalny kolagen rybi zawarty w preparacie Collagen By-Health uzupełnia niedobory kolagenowe oraz wzmacnia skórę, włosy i paznokcie. Zawiera największą na rynku dawkę kolagenu rybiego. Preparat hamuje proces starzenia się skóry i likwiduje przebarwienia. Witaminy C i E oraz wyciąg z winogron zawarte w nutrikosmetyku wzmacniają działanie preparatu. Collagen By-Health wzmacnia rozdwajające się paznokcie i zapewnia dłonią odpowiednie odżywienie, bardzo potrzebne w sezonie zimowym. „Częste zmiany temperatury, mrozy powodują pękanie naskórka dłoni oraz ich szorstkość. Odpowiednia ochrona od wewnątrz pozwala na uzyskanie pięknego wyglądu rąk oraz mocnych paznokci mimo niesprzyjającej aury” – dodaje Owczarek z Noble Health.

Położenie monitora, klawiatury i myszy, mogą mieć wpływ na kondycję twoich rąk. Notorycznie wykonywane ruchy, takie jak pisanie i klikanie myszką, mogą doprowadzić do zmęczenia, bólu rąk, a nawet stanów zapalnych takich jak zespół cieśni nadgarstka. Upewnij się, że twoja mysz jest wygodna i że klawiatura jest ustawiona na odpowiednim poziomie – 90 stopni to prawidłowy kąt zgięcia ręki w łokciu. Czy wiesz, że posługiwanie się myszką przez 6 godzin obciąża palce porównywalnie do obciążenia nóg podczas 40-kilometrowego marszu? Ważnym elementem pracy przy komputerze jest posiadanie żelowej podkładki pod myszkę, dzięki czemu nadgarstek jest ułożony w wygodnej pozycji. Warto w ciągu dnia robić sobie krótkie przerwy od komputera i wykonywać proste ćwiczenia – pokręć dłońmi, zaciśnij i rozprostuj palce.

Lepiej jest zapobiegać uszkodzeniu skóry niż próbować je naprawić. Dlatego pielęgnacja rąk jest bardzo ważna dla estetyki, jak i naszego zdrowia. Pamiętaj, że piękne, zadbane i delikatne ręce są twoją wizytówką.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu