W przedświątecznym prezencie: odnowiony serwis dzieci.wp.pl

Witryna została odświeżona, zmieniono jej szatę graficzną, wprowadzono nowe kategorie, uproszczono nawigację. Po serwisie prowadzi dzieci lektor.

Serwis dzieci.wp.pl to przede wszystkim propozycja różnego typu zabaw dla najmłodszych, ale także gry edukacyjne prezentowane w ciekawy sposób.

Menu główne czytane jest przez lektorkę, dzięki czemu z serwisu korzystać mogą również dzieci, które nie posiadły jeszcze tej umiejętności. W pasku nawigacyjnym umieszczono obrazowe ikonki, które ułatwiają poruszanie się po zawartości serwisu i umożliwiają najmłodszym intuicyjny wybór właściwej zabawy. W witrynie znalazły się takie kategorie tematyczne, jak: Gry (Sudoku, Mały Ninja…), Ubieranki (Na plaży, Cztery pory roku, W ZOO…), E-szkoła (Literki, Cyferki, Językomania…), Na nudę (Labirynt, Puzzle, Kolorowanki…), Co jest grane (W to się gra, To się ogląda, Tego się słucha…).

Twórcy serwisu dużą wagę przywiązują do jego warstwy edukacyjnej. Cyferki czy Językomania sprawdzają wiedzę dzieci, podsuwając im jednocześnie podpowiedzi, by mogły uczyć się – bawiąc. Informacje o świecie, historii, obyczajach, zdrowiu pojawiają się w dziale Dla ciekawskich. W Czytelni można znaleźć zabawne wierszyki, w Kwizach m.in. poznać zastosowanie różnych narzędzi z półki majsterkowicza, a także dowiedzieć się, gdzie żyją egzotyczne zwierzęta. Wreszcie, we wspomnianej już Językomanii, można poćwiczyć znajomość angielskich lub francuskich słówek (wszystko w E-szkole).

Warto podkreślić, że witryna jest całkowicie bezpieczna dla małego użytkownika. Zawartość strony jest pod ścisłą kontrolą redaktorów – zaznacza Karol Grabowicz, Kierownik Projektu.

Dzieci mogą korzystać z Forum, gdzie każda wypowiedź jest sprawdzana, poprawiane są błędy ortograficzne i gramatyczne, by młodzi internauci nie przyswajali złych nawyków. Na forum wypowiada się także redakcja, bowiem dzieci chętnie zadają pytania i proszą o porady, np. w jaki sposób pozbyć się strachu po obejrzeniu przerażającego filmu.

Nowością jest funkcjonalność pozwalająca wybierać najciekawsze zabawy i zapisywać je, poprzez dodanie do Ulubionych. W tej zakładce przechowywane są te komiksy, kwizy czy gry, z których dziecko najczęściej korzysta i dzięki czemu z łatwością szybko do nich wróci. Każdy młody użytkownik może przesłać swoje prace do galerii Rysunków, a inne dzieci mogą je potem oglądać i oceniać.

Witryna dzieci.wp.pl jest doskonałym antidotum nie tylko na nudę. Rozwija i bawi, dając jednocześnie rodzicom/opiekunom pełną gwarancję bezpieczeństwa ich pociech w Internecie. Najmłodszym użytkownikach poświęcony jest także serwis milusiaki.pl, miejsce w Sieci, gdzie dzieci mogą spędzać czas oglądając miłe zwierzęta, maskotki, przebieranki, często w sytuacjach wywołujących wzruszenie lub uśmiech. W Polecamy znalazły się również grajlandia.pl oraz brokatek.pl.

http://dzieci.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu