Viralem w urząd

W internecie trwa viralowa kampania firmy iComarch24. Dwuminutowy film wirusowy Urząd Cię urządzi przedstawia zabawną historię petenta, który w urzędzie, chcąc załatwić drobną sprawę, musi zmierzyć się z biurokratycznymi procedurami skostniałej instytucji.

Viral zachęca prowadzących własny biznes do skorzystania z innowacyjnych usług internetowych dla biznesu. Jednocześnie film zaprasza do odwiedzenia strony www.iComarch24.pl, który skupia rozwiązania wspierające prowadzenie firmy oraz sprzedaży internetowej, oferowane przez iComarch24. Dodatkowo treści zamieszczone w tym portalu zostały wzbogacone o animowane filmy pokazujące codzienne sprawy, z jakimi mają do czynienia przedsiębiorcy.

– Stworzenie virala, poruszającego tematykę biznesową, a który okaże się hitem, jest dużym wyzwaniem. Nam jednak przede wszystkim zależało na pokazaniu przesiębiorcom, iż w codziennej walce z urzędami, a także w przystosowaniu ich firm do zmian podatku VAT, jakie niesie ze sobą nowym rok, nie są sami – mówi Gabriela Nadczuk, kierownik Działu Marketingu w Sektorze ERP firmy Comarch. – Jako odpowiedzialny producent systemów IT, przygotowujemy naszych klientów na czekające ich zmiany, a nasze oprogramowanie ułatwia zarządzanie firmą bez względu na skalę prowadzonej działalności – dodaje Gabriela Nadczuk.

– Pisząc scenariusz do virala nie musieliśmy daleko szukać inspiracji. W urzędach na co dzień spotyka nas masa absurdów, z których wyciągnęliśmy jedynie esencję. Dodatkowo w filmiku wykorzystaliśmy zabawne skróty, które dzięki Internetowi i rosnącemu nieustannie tempu życia na stałe weszły do naszego codziennego języka – mówi Grzegorz Gracz, Creative Director SoInteractive.

Agencja interaktywa SoInteractive odpowiada za koncepcję artystyczną, scenariusz oraz realizację kampanii viralowej. Za rozpowszechnienie virala w Internecie odpowiada Dział Marketingu Comarch.

Prowadzonej w Internecie kampanii wirusowej iComarch24 towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa pod hasłem „iComarch24. Ułatwiaj sobie firmę”.

Viral jest dostępny w kanale Sektora ERP firmy Comarch w serwisie YouTube.com: http://www.youtube.com/user/CDN4company

źródło/autor: Comarch

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu