Przejdź do treści

TRANSCEND wprowadza nowe dyski SSD – mSATA i half-slim SATA

Firma TRANSCEND informuje o rozszerzeniu przemysłowej linii dysków SSD o niskoprofilowe dyski mSATA oraz kompaktowe half-slim SATA.

Nowe dyski SSD zaprojektowane zostały specjalnie do zastosowania w małych urządzeniach przenośnych, takich jak cienkie i lekkie notebooki, netbooki, tablety,  urządzenia GPS i przenośne urządzenia internetowe (MID). Pomimo niewielkich rozmiarów, dyski mSATA i half-slim SATA zachowują wysoką przepustowość 3Gb/s.

Dwa nowe dyski SSD dzięki małym rozmiarom i wadze oferują większą elastyczność projektowania w porównaniu do dysków wykorzystujących format 2,5″.

Dyski mSATA posiadają  wymiary 29,85 mm x 50,8 mm x 3,5 mm i są zgodne ze standardem JEDEC MO-300A.

Moduły half-slim SATA mają wymiary 54 mm x 39 mm x 4 mm i korzystają z tego samego złącza Serial ATA co 2,5 „dyski twarde i SSD, stosowanego również w przemysłowych systemach sterowania i notebookach. Dyski SSD half-slim SATA są zgodne ze standardem MO-297 JEDEC.

Oferowane przez TRANSCEND dyski SSD mSATA są dostępne w pojemnościach 32GB i 64GB, a SSD half-slim SATA dostępne są w pojemnościach od 4 GB do 64 GB.

Gwarancja i cena:

  • Cena dysków mSATA 32GB wynosi 299 zł brutto, a 64GB – 550 zł brutto.
  • Cena detaliczna dysków SSD half-slim SATA nie została jeszcze ustalona.
  • Dyski mSATA i SSD half-slim SATA i objęte są dwuletnią gwarancją producenta.