TMS Brokers – sukces oferty publicznej

Broker specjalizujący się w rynku Forex zakończył przyjmowanie deklaracji zainteresowania nabyciem akcji (book-building) w ramach oferty publicznej poprzedzającej debiut na NewConnect. Do inwestorów trafi prawie 40 proc. akcji spółki. Mariusz Potaczała wraz z rodziną zachowa pakiet kontrolny.

Oferta TMS Brokers skierowana do inwestorów kwalifikowanych oraz skłonnych zainwestować co najmniej 50 tys. euro wzbudziła duże zainteresowanie na rynku kapitałowym, zarówno pośród największych polskich instytucji finansowych, jak i pośród inwestorów indywidualnych. Sprzedający ustalili ostateczną liczbę akcji oferowanych w taki sposób, aby główny akcjonariusz i zarazem prezes zarządu – Mariusz Potaczała wraz z rodziną mógł zachować ponad 50 proc. pakiet akcji spółki

– Struktura przyszłego akcjonariatu była jednym z czynników determinujących ostateczny kształt oferty. Jak zapowiadałem, zależy mi na utrzymaniu wpływu na przyszły kształt działalności TMS Brokers, pomimo planów stworzenia niezależnego funduszu hedgingowego – komentuje Mariusz Potaczała, prezes zarządu TMS Brokers.

Nowi akcjonariusze zapłacą 61 zł za akcję, czyli zgodnie z podanym przez Spółkę przedziałem cenowym.

Od dzisiaj przyjmowane są wpłaty na akcje, które potrwają do 23 grudnia. Po rozliczeniu oferty, akcje TMS Brokers trafią na początku stycznia 2011 na rynek alternatywny GPW.

Oferującym akcje TMS Brokers jest Mercurius Dom Maklerski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu