Tłumaczenia przez telefon – wygoda w podróży

Bariery językowe to wciąż jeden z największych problemów w kontaktach zagranicznych. Kłopoty z komunikacją dotyczą nie tylko biznesu, ale też zrozumienia menu w restauracji, rejestracji w hotelu czy zwykłych zakupów. Z tego powodu coraz większą popularność zdobywają usługi tłumaczeń telefonicznych.

Problemy z wzajemnym porozumieniem mogą mieć znaczący wpływ na kontakty biznesowe, są też źródłem stresu i niepewności podczas wyjazdów turystycznych. Wynajęcie samochodu, zgłoszenie usterki w pokoju hotelowym, a nawet wytłumaczenie kelnerowi składu ulubionego drinka – to wyzwania, którym często nie jesteśmy w stanie sprostać samodzielnie. O ile łatwiejsze byłoby przebrnięcie przez takie sytuacje, gdybyśmy mogli podróżować z tłumaczem. Teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, jest to wizja całkowicie realna.

Tłumacz na pre-paid

Na rynku pojawiły się firmy, które oferują usługę tłumaczenia przez telefon. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Gstpc.com, które oferuje usługę Teletłumaczeń. – Naszym klientom zapewniamy całodobową obsługę telefoniczną. Pomagamy w każdej sprawie: w kontaktach biznesowych i towarzyskich, a także z zrozumieniu ulotek informacyjnych czy menu w restauracji. Na razie tłumaczymy z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego. Lada dzień w ofercie pojawią się również język włoski i hiszpański – mówi Tomasz Hubert, przedstawiciel firmy Gstpc.com, która jako jedna z pierwszych na polskim rynku oferuje usługę Teletłumacza.

Aby mieć możliwość połączenia się z tłumaczem z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i doładować konto przynajmniej kwotą 20 PLN. – Nasz system działa podobnie, jak popularne systemy pre-paid. Użytkownicy nie płacą żadnego miesięcznego abonamentu, opłata jest pobierana wyłącznie za wykorzystane minuty – mówi Tomasz Hubert.

Plusem systemu jest również brak wysokich wymagań technologicznych – wystarczy telefon komórkowy z uruchomioną usługą roamingu lub komputer z łączem internetowym.

Telekonferencja z teletłumaczem

Rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym dla klientów biznesowych są połączenia telekonferencyjne. System umożliwia połączenie dwóch rozmówców za pośrednictwem certyfikowanego tłumacza. W ten sposób możliwa jest swobodna komunikacja z klientem lub partnerem biznesowym. – Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to możliwość skorzystania z tłumaczenia w każdym miejscu i czasie, a także relatywnie niski koszt w porównaniu ze standardowym tłumaczeniem symultanicznym – przekonuje Tomasz Hubert.

Koszt połączenia telefonicznego do Polski z większości krajów Unii Europejskiej nie przekracza 5 PLN za minutę. Cena są więc porównywalne z „klasycznym” tłumaczeniem symultanicznym. Jeśli jednak wziąć pod uwagę fakt, że teletłumacze dostępni są pod telefonem przez 24 godziny na dobę i nie ma konieczności zamawiania takiego tłumaczenia na konkretną godzinę, wówczas okaże się, że taka usługa jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla biznesu.

Dodatkowo, w przypadku tłumaczenia symultanicznego minimalną jednostką rozliczeniową jest tzw. moduł, czyli, na przykład, cztery godziny pracy tłumacza. Tłumaczenie telefoniczne trwa tylko tak długo, ile potrzebują tego kontrahenci. To oznacza realne oszczędności dla zamawiającego.

Ważne doświadczenie

– Tłumaczenia telefoniczne to jedna z najtrudniejszych form przekładu. Rozmówcy nie mają kontaktu wzrokowego i nie mogą reagować na mowę ciała. Dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi tłumaczami. Wielu z nich posiada certyfikat tłumacza przysięgłego, który jest gwarancją wysokiej jakości przekładu – mówi Tomasz Hubert z firmy Gstpc.com. Przedstawiciel firmy przekonuje, że Teletłumacz współpracuje wyłącznie z wykwalifikowanymi tłumaczami, których umiejętności potwierdza szkoła językowa BERLITZ.

W globalnym świecie bariery komunikacyjne – zarówno w biznesie jak i życiu codziennym – mogą mieć znaczący wpływ na nasze zachowania i podejmowane decyzje. Korzystanie z usługi tłumaczeń telefonicznych może realnie wpłynąć na jakość i płynność procesów biznesowych, a także zwiększy pewność siebie w codziennych kontaktach z zagranicznymi partnerami.

Źródło: Gstpc.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu