Selena uruchomiła produkcję w Chinach

Grupa Selena – prowadzący działalność na całym świecie holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – zakończyła budowę zakładu produkcyjnego pian montażowych w Chinach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, spółka rozpoczęła już produkcję testową pian. Wartość przedsięwzięcia – finansowanego ze środków własnych – wyniosła 30 mln zł. Zakład Seleny to jedyna polska inwestycja w strefie Nantong.

W dniu 8 grudnia Grupa Selena uruchomiła produkcję testową pian w swoim najnowszym zakładzie produkcyjnym, zlokalizowanym w specjalnej strefie ekonomicznej Nantong – koło Szanghaju, w Chinach. Obiekt został wybudowany w ciągu półtora roku i będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów wytwarzających piany poliuretanowe na świecie. Selena utrzymuje te same standardy produkcji we wszystkich swoich zakładach produkcyjnych –niezależnie od ich lokalizacji. Chińskie produkty Grupy spełniają więc równie wysokie kryteria jakości, co produkty europejskie.

Pierwsze piany, wyprodukowane w Nantongu, testowane są na terenach sześciu prowincji: Hebei, Jiangsu, Anhui, Hunan, Shanghai i Sichuan. Zgodnie ze strategią Grupy – zakładającą dostarczanie klientom produktów najlepiej dostosowanych do ich potrzeb – na rynek chiński Selena opracowała specjalne receptury pian.

Nowy zakład produkcyjny Grupy Selena zatrudnia zarówno polskich, jaki i chińskich specjalistów, dzięki czemu łączy najlepsze praktyki obu kultur. Wiedza i doświadczenia zdobyte przez Selenę w jej zakładach na całym świecie wspierane są znajomością realiów i wiedzą rynkową lokalnych pracowników.

„Chiny są dla Grupy Selena jednym z kluczowych rynków w realizacji strategii rozwoju na najbliższe lata. Gospodarka chińska nadal odnotowuje dynamiczny wzrost PKB, co związane jest m.in. z dynamicznym rozwojem budownictwa. Uruchomienie produkcji w Nantongu wpłynie na konkurencyjność naszych produktów – pian i klejów, dostarczanych obecnie z zakładów w Polsce – i w efekcie wzmocni pozycję rynkową Seleny w Chinach. Docelowo planujemy stworzyć w Chinach centrum ekspansji geograficznej na pozostałe kraje Azji Południowo-Wschodniej i wyspy Pacyfiku” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy.

W 2011 roku produkcja w Nantongu skoncentrowana będzie na wytwarzaniu pian montażowych, a następnie – po rozbudowie – zakład produkować będzie także kleje i uszczelniacze. Docelowo wartość sprzedaży z tej fabryki wyniesie 30 – 35 mln euro rocznie. Oficjalne otwarcie zakładu Seleny w Nantongu przewidziane jest w pierwszym kwartale 2011 roku.

Selena równolegle rozwija w Chinach działalność handlową oraz produkcyjną. Pierwszą inwestycją Seleny w tym kraju była spółka joint-venture Foshan Chinuri Selena Chemical Co. Ltd, założona w 2007 roku, zajmująca się produkcją uszczelniaczy (silikony, akryle, etc.) na rynek chiński oraz kraje Azji Centralnej. W tym samym roku utworzono też spółkę Selena Shanghai Trading Co. Ltd., która dostarcza na rynek chiński szeroką ofertę produktową Seleny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu