Polscy techno maniacy wybierają Office 2010

Microsoft Office 2010 dla użytkowników domowych to idealny prezent pod choinkę dla 64 procent użytkowników serwisu Technowinki na Onet.pl, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Microsoft.

Microsoft wraz z największym w Polsce portalem internetowym Onet.pl zadał użytkownikom serwisu Technowinki pytanie, czy chcieliby pod choinkę otrzymać pakiet Office 2010 dla użytkowników domowych. 

„Osoby na co dzień korzystające z technologii doskonale wiedzą, jakie korzyści może im przynieść praca z aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu Office 2010,” – skomentowała ten wynik Anna Misiec z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialna za rozwój platformy Office. – „Nowe możliwości pracy w grupie, swoboda pracy i dostępu do dokumentów z poziomu nie tylko komputera, ale także telefonu typu smartphone czy też przeglądarki internetowej, oraz możliwość instalacji pakietu na trzech domowych komputerach sprawiają, że domowy Office 2010 jest dla tej grupy użytkowników idealnym rozwiązaniem do domu i jednocześnie prezentem pod choinkę”.

Pakiet Office 2010 został przygotowany z udziałem 9 milionów wolontariuszy, którzy testowali wersję beta. Ich uwagi i komentarze przyczyniły się do stworzenia produktu, który ulepszył sposób pracy z dokumentami. Office 2010 to platforma spełniająca oczekiwania wielbicieli nowych technologii, którzy z nowymi programami mogą pracować w swój ulubiony sposób. 

Office 2010 posiada całą gamę rozwiązań, które sprawiają, że tworzone dokumenty wyglądają ciekawie i atrakcyjnie. Zarówno PowerPoint 2010, jak i Word 2010 posiadają funkcję edytowania obiektów graficznych. Teraz można bez przeszkód kadrować, zmieniać jasność i kontrast, a także dodawać efekty specjalne do zdjęć i filmów bez wychodzenia z danego dokumentu.

Dzięki funkcji Wykresów przebiegu w czasie nowy Excel 2010 pozwala na przeprowadzenie bardzo szybkiej analizy danych w postaci wykresów jednokomórkowych. A dzięki formatowaniu warunkowemu można błyskawicznie wychwycić trendy wyróżniające określone pozycje. Wielbiciele tabel przestawnych z pewnością będą zadowoleni z tzw. fragmentatorów, dzięki którym filtrowanie prezentowanych danych jeszcze nigdy nie było tak proste. Co więcej, fragmentatory, tak jak wykresy, nie są związane z danym arkuszem. Można je formatować, skalować i przesuwać w dowolne miejsca.

Dzięki Office Web Apps – programom Office dostępnym online w bezpłatnej usłudze Windows Live Skydrive, posiadacze pakietu Office 2010 zyskują pewność, że niezależnie od miejsca pobytu, a także komputera, na którym pracują, mają dostęp do swoich dokumentów, które wyglądają dokładnie tak, jak je zachowali i mogą je edytować poprzez przeglądarkę w programach Office, które znają i z których korzystają na swoim komputerze.

Po pobraniu z serwisu Windows Phone Marketplace bezpłatnego pakietu Office Mobile 2010 dla telefonów z systemem Windows Mobile 6.5 można dokonywać zmian w dokumentach Office i sporządzać notatki, a także pracować z dokumentami przechowywanymi w telefonie, w sieci lub dołączonymi do wiadomości e-mail.

Funkcja Współtworzenia, czyli wspólnego tworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym w programach Word 2010, PowerPoint 2010 i OneNote 2010 pozwalają na swobodną pracę grupową niezależnie od miejsca, w którym członkowie zespołu przebywają. Dodatkowo, gotowe prezentacje można natychmiast wyświetlać w Internecie za pomocą funkcji Emisji pokazu slajdów programu PowerPoint 2010.

OneNote 2010 gromadzi ulubione filmy, muzykę, notatki czy też nagrania w jednym miejscu. Wszystko można łatwo skatalogować i udostępnić wybranym osobom.

Nowe programy Office 2010 umożliwiają także personalizację interfejsu. W każdym programie pakietu można dostosować Wstążkę z wyświetlanymi funkcjami do własnych potrzeb, co czyni pracę z nimi bardziej efektywną i intuicyjną.

Pakiet Microsoft Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów można kupić jako:

  • tradycyjną paczkę z nośnikiem, której licencja uprawnia do instalacji oprogramowania na trzech domowych komputerach;
  • Kartę klucza produktu, czyli klucz, który uaktywni wgrany Office 2010 na nowych komputerach;
  • lub jako pakiet preinstalowany na nowym komputerze przez producenta, zawarty w cenie komputera.

Pakiet dostępny jest w sprzedaży w wielu sieciach handlowych partnerów Microsoft, których pełną listę można znaleźć pod adresem www.microsoft.com/poland/office/zrob-to-najlepiej/default.aspx

Posiadacze komputerów typu netbook bez stacji dysków również mogą zainstalować zakupiony pakiet Office 2010 pobierając oprogramowanie ze stron Microsoft i aktywując je zakupionym kluczem produktu.

Więcej informacji o pakiecie Microsoft Office 2010 można znaleźć na polskojęzycznej stronie www.office.com, którą miesięcznie odwiedza ponad 800 tysięcy osób. Pod tym adresem znajdują się wersje testowe pakietów, szereg dodatków, szkoleń i szablonów dokumentów dla programów Office, z których można korzystać przy codziennych zadaniach.

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 listopada. W dobrowolnej ankiecie wzięło udział kilka tysięcy użytkowników serwisów Uroda, Biznes, Facet oraz Technowinki na Onet.pl.

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu