Park Biznesu Teofilów pyta studentów o ich wymarzone biuro

Ruszyła akcja „Akademia Wymarzonego Biura”, w ramach której studenci – przyszli pracownicy łódzkich firm – odpowiedzą na pytanie o biuro idealne, w którym chcieliby pracować po ukończeniu studiów. Wiedza o potrzebach i oczekiwaniach osób bezpośrednio zainteresowanych ostatecznym kształtem przestrzeni biurowej, pozwoli na jej odpowiednie przygotowanie przez przyszłych najemców. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest inwestor nowopowstającego, łódzkiego biurowca – Parku Biznesu Teofilów – Fundusz Arka BZWBK.

Projekt „Akademia Wymarzonego Biura” to cykl działań skierowanych do studentów Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, mający na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie o biuro idelane, w którym absolwenci uczelni wyższych chcieliby w przyszłości pracować.

„Nie bez przyczyny naszą akcję nazwaliśmy akademią. Nie tylko zwracamy się w niej do ściśle określonej grupy odbiorców – środowiska akademickiego – ale też sami uczymy się gustów i preferencji ostatecznych użytkowników naszych biur. Pozyskana w ten sposób wiedza pozwoli naszym najemcom optymalnie rozplanować i zaaranżować przestrzeń w Parku Biznesu Teofilów” – wyjaśnia Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych Funduszu Arka BZWBK.

Studenci przyszłością Łodzi

Park Biznesu Teofilów przeznaczony jest dla firm z sektora BPO i usług, w których pracę znajdą m.in.: ekonomiści, absolwenci zarządzania zasobami ludzkimi czy marketingowcy. To właśnie obecni studenci zasilą niebawem szeregi istniejących lub nowopowstających firm. Ważne, by mieli szansę już teraz wypowiedzieć się na temat potrzeb związanych z miejscem, w którym już niedługo spędzać będą osiem godzin dziennie.

Badanie z udziałem młodych naukowców

W projekt aktywnie włączyli się działacze kół naukowych Uniwersytetu Łódzkiego. Wraz z nimi przygotowany zostanie scenariusz badania focusowego, w którym udział wezmą studenci kilku wydziałów dwóch największych uczelni – Uniwersytetu i Politechniki. Podczas badania odpowiedzą oni na pytania dotyczące odpowiedniej architektury w wymarzonym miejscu pracy, lokalizacji Parku Biznesu Teofilów i innych przestrzeni biurowych w Łodzi. Nad przebiegiem badania czuwać będą studenci Socjologii ze Studenckiego Koła Naukowego HR Leaders, pod kierunkiem dr Piotra Chomczyńskiego, adiunkta w Katedrze Socjologii Organizacji i Zarządzania UŁ.

W grudniu przeprowadzona zostanie rekrutacja do badania focusowego, które zaplanowane jest na pierwszą połowę stycznia 2011 roku.

Patronat nad akcją objęła Gazeta Wyborcza Łódź oraz Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.

Więcej informacji na www.parkbiznesuteofilow.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu