Comarch dla firm z listy Fortune Magazine Top 500

Największe światowe korporacje z listy Fortune Magazine Top 500 wdrażają produkty i rozwiązania z portfolio Comarch. Ranking Fortune prezentuje najbardziej dochodowe i najszybciej rozwijające się firmy na świecie. Wśród światowych gigantów, korzystających z oprogramowania Comarch są: Coca Cola, ING Group czy BNP Paribas Group oraz giganci telekomunikacyjni, wśród których warto wymienić Deutsche Telekom oraz Vodafone.

Comarch obsługuje 28 firm ze światowej czołówki Top 500 w tym spółki, które znajdują się w pierwszej setce. Wśród nich można wymienić wielkich europejskich graczy takich jak: Aegon, BP, Telefonica, Carrefour, Citigroup oraz Allianz.

Poza Europą, firma prowadzi działalność biznesową w swoich oddziałach w Chicago i Panamie. Dzięki tym ośrodkom spółka jest bliżej przedsiębiorstw z rankingu Fortune Magazine Top 500, z tych regionów geograficznych. Są to między innymi América Móvil oraz Coca-Cola.

Comarch zaznacza swoją pozycję na rynku azjatyckim. W tym celu w maju 2009 otwarte zostały dwa biura w Chinach (Shanghai) oraz w Wietnamie (Ho Chi Minh City). Już po 6 miesiącach działalności w tym regionie, spółka pozyskała 200 klientów.

– Cieszymy się, że coraz więcej klientów pokłada w nas zaufanie, czego świetnym przykładem jest rosnąca lista referencji. Podążając za zmianami na rynku oraz wymaganiami naszych użytkowników, dostosowujemy oferowane port folio, kładąc także nacisk na doświadczenie końcowego odbiorcy, czyli tzw. Customer Experience. Przykładowo, zgodnie z prognozami na 2011 rok, systemy i rozwiązania oparte na chmurze będą bardzo popularne w najbliższym czasie i my już jesteśmy na to gotowi, oferując rozwiązanie Cloud Service Management & Billing – twierdzi Piotr Piątosa, wiceprezes i członek Zarządu oraz dyrektor Sektora Telekomunikacji w Comarch SA.

Ranking Fortune Global 500 rokrocznie wymienia największe światowe korporacje, analizując odnotowane przez nie obroty. W 2010 roku na pierwszym miejscu znalazł się Wal-Mart, a tuż po nim Royal Dutch Shell, który spadł z pierwszego miejsca. Najszybciej rosnące sektory według Fortune Global 500 to branża spożywcza oraz energetyczna. Patrząc na ranking krajów, z których pochodzą światowe kolosy, to na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone ze 140 firmami na liście, a za nimi ciągle w czołówce Japonia oraz Chiny.

Kompletny raport jest dostępny na portalu money.cnn.com >>

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu