Cały świat w aparacie

Firma Casio przygotowała prawdziwą niespodziankę na koniec roku. Tuż przed świętami do sprzedaży trafił aparat Casio Exilim H20G. Najnowszy model japońskiej firmy to pierwszy na świecie kompakt, który za sprawą wbudowanego modułu Hybrid-GPS może śledzić pozycję użytkownika wewnątrz budynków, a nawet pod ziemią.

Nowy członek rodziny Hi-Zoom rozszerza zastosowanie systemu GPS w aparatach fotograficznych. Wykorzystanie innowacyjnego systemu Hybrid-GPS umożliwia szukanie, oznaczanie i sortowanie zdjęć. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, zawsze można określić swoją pozycję, nawet gdy sygnał GPS nie dociera do aparatu, np. w tunelu czy jaskini. Ponadto, za sprawą wbudowanego kompasu, Casio Exilim H20G jest w stanie określić kierunek nawet wtedy, kiedy aparat jest wyłączony.

H20G posiada możliwość stałego monitorowania bieżącej trasy podróży, natomiast dzięki wbudowanej bazie zdjęć atrakcyjnych miejsc z całego świata, staje się poręcznym przewodnikiem turystycznym.

Casio Exilim H20G został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14,1 Mpix oraz 10-krotny zoom optyczny z technologią Single Frame SR Zoom, która dodatkowo zwiększa zoom aparatu o 1,5 raza. Oznacza to, że 10-krotny zoom optyczny jest konwertowany do 15-krotnego zoomu cyfrowego, bez utraty jakiejkolwiek jakości obrazu.

Sercem nowego modelu jest Exilim Engine HS, dzięki któremu procesor jeszcze szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Silnik Casio Exilim H20G dodatkowo obsługuję nową funkcję w fotografii cyfrowej, jaką jest HDR ART. Umożliwia ona jednoczesne nagrywanie filmów i robienie zdjęć.

Do dyspozycji użytkownika oddano także szereg innych, praktycznych funkcji. Dostępna jest m.in. Funkcja Oświetlenia (rozpoznaje i koryguje sytuacje), Auto Focus z auto namierzaniem, udoskonalany Tryb Premium Auto oraz możliwość robienia zdjęć panoramicznych.

Casio Exilim H20G jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny i srebrny. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1399 PLN brutto.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.exilim.pl

Wyłącznym dystrybutorem aparatów fotograficznych Casio Exilim na Polskę jest firma Zibi S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu